Zpravodajství

VIDEO: Sanitka jela na červenou a bourala

VIDEO: Sanitka jela na červenou a bourala

Na ulici Českobrodská v Praze 9 bourala ve 13 hodin kolínská sanitka. Srazila se s osobním autem, když přejížděla křižovatku na červenou. Nova.cz o tom informovala pražská policejní mluvčí Eva Brožová. Situaci sleduje Ondřej Špalek. Dva lidé ze sanitky byli lehce zraněni.


Sanitka kolínské záchranky právě jela z Lysé nad Labem do vinohradské nemocnice. Mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová řekla, že pacientka měla na hlavě zhruba centimetrovou ranku. "A sestřička té kolínské posádky měla bouli na hlavě, kterou si nechávala zrentgenovat na Vinohradech ve fakultní nemocnici," řekla mluvčí záchranky.

 Pacientka s podezřením na infarkt byla přeložena do jiné sanitky a zavezana do vinohradské nemocnice.

Nehody vozů záchranné služby jsou v Česku časté. Řidiči mnohdy nejsou schopni rychle zareagovat na houkající sanitku, která vjíždí do křižovatky na červenou.

Tragická dopravní nehoda sanitky se stala před rokem na pražské Jižní spojce, jedné z nejfrekventovanějších dopravních tepen v hlavním městě. Sanitka narazila zezadu do nákladního auta. Nehoda si vyžádala život 32letého muže, který jel v prostoru pro pacienty.

Řidič jednoho z vozů liberecké záchranné služby byl vážně zraněn při čelním střetu s osobním autem z března minulého roku. Přestože měl vůz zapnutou výstražnou světelnou a zvukovou signalizaci, protijedoucí řidič nedal vozu přednost a střetl se s ním. 

Nehoda se stala nedaleko parkovacího domu na třídě Dr. Milady Horákové. Škoda Octavia s lékařem mířila k nemocnému dítěti sledována sanitkou. Oba vozy měly zapnutou světelnou i zvukovou signalizaci.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz