Zpravodajství

VIDEO: Koalice se opět hádá kvůli Čunkovi

VIDEO: Koalice se opět hádá kvůli Čunkovi

Strana zelených chce jednání o případném návratu Jiřího Čunka do vlády odložit až do doby po volbě prezidenta, tedy nejdřív na začátek února. Jiří Čunek s tím nesouhlasí a chce se do ministerského křesla vrátit co nejdřív. Šéf ODS Mirek Topolánek oběma koaličním stranám vzkázal, ať si spor vyříkají sami.

Zdroj: TV Nova

"To téma Jiřího Čunka dlouhodobě neumíme řešit, tak možná že bude rozumější teď si nepřidělávat problémy," říká Martin Bursík.

Jinými slovy: bude lepší odsunout jednání o případném návratu šéfa lidovců do vlády až za volbu prezidenta. I kvůli množícím se spekulacím.

Jiří Čunek tyto spekulace odmítá. Další čekání se mu ale nelíbí.

"Tady ta jednání budou pokračovat bez ohledu na prezidentskou volbu," říká ministr Petr Gandalovič.

Šéf ODS Mirek Topolánek dnes lidovcům i zeleným vzkázal, že on i jeho strana se do sporu o případný návrat Čunka do vlády míchat nebude, ať si ho vyřeší sami.

"Abych to vrátil Mirkovi Topolánkovi, tohle je primárně jeho rozhodnutí. On je předsedou vlády, ne já," neodpustil si Bursík.

Ministerstvo pro místní rozvoj už řadu týdnů zůstává bez ministra. A to je problém. Člověka, který by ho vedl dočasně, přitom lidovci hledat nechtějí.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz