Zpravodajství

VIDEO: Šlouf si volal s kdekým, Vesecká na koberečku

VIDEO: Šlouf si volal s kdekým, Vesecká na koberečku
Zdroj: TV Nova

Desítky volání mezi Miroslavem Šloufem a šéfem sekretariátu nejvyšší státní zástupkyně Vesecké Josefem Pavlíkem a to v době řešení citlivých kauz. Kvůli tomu si ráno pozval ministr spravedlnosti samotnou Renátu Veseckou.

Sama Vesecká na žádost o rozhovor v pondělí nereagovala. Naše televize ale zjistila, že Šlouf byl vloni na podzim v kontaktu například i s politiky ČSSD a ODS. Premiér přitom už v té době podobné informace zlehčoval.

"Já nemám pocit, že Miroslav Šlouf má na cokoliv vliv, mráz jde z Lidového domu," řekl premiér.

Podle výpisů si Šlouf posílal smsky například s premiérovým přítelem Dalíkem a byl ve spojení s ministrem dopravy Řebíčkem, ten to připouští.

Šlouf byl v telefonickém kontaktu i s ministrem zemědělství Gandalovičem.

Ministři ODS i Šlouf odmítají, že by na něčem spolupracovali, jde prý o přátelské kontakty.

Šlouf si ale volal i s poslancem ČSSD Jandákem. Mezi Šloufovými kontakty byl na podzim také poslanec přeběhlík Pohanka.

Šlouf figuroval v řadě kauz. Naposled vyšlo najevo, že se jako poradce premiéra Zemana stýkal s bossem podsvětí Mrázkem.

Policie v minulosti Šloufa několikrát vyšetřovala, ale nikdy mu žádný trestný čin neprokázala.

Šloufovo povídání po telefonu

Naše televize získala aktuální výpis hovorů Miroslava Šloufa, z toho vyplývá, že desítky volání vedou přímo na Nejvyšší státní zastupitelství.

Šlouf si volá se šéfem sekretariátu Renáty Vesecké Josefem Pavlíkem. Tvrdí, že se seznámili před několika lety v Havlíčkové Brodě.

Naše televize zjistila, že si Šlouf s pravou rukou Vesecké - Pavlíkem vloni jen od října do poloviny prosince volali celkem 48krát. Mimo jiné to bylo v době, kdy úřad Vesecké řešil kauzy Biolíh nebo Čunek.

Šlouf má kontakt i na Inspekci ministra vnitra. Volá si přímo se šéfem 4. oddělení inspekce Vaněčkem. Oddělení zpracovává klíčové kauzy. Šlouf si s Vaněčkem vloni na podzim volal 14krát.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz