Zpravodajství

VIDEO: Otec Rokos stále bojuje s policií

VIDEO: Otec Rokos stále bojuje s policií
Zdroj: TV Nova

Otec zavražděného pětiletého Honzíka Roman Rokos se nehodlá smířit s policejní zprávou, ze které vyplývá, že policie při pátrání po jeho synovi nepochybila. Se svojí přítelkyní proto teď sepisují několik konkrétních důkazů - kdy a kde podle nich k chybám došlo. Vzhledem k tomu, že táborské policii už nedůvěřují, jsou rozhodnuti tento dopis poslat přímo ministru spravedlnosti a ministru vnitra.

Roman Rokos tvrdí, že kdyby policisté nedělali při pátrání chyby a pořádně hledali, jeho pětiletý syn nyní mohl žít. Důkazy prý pošle na dvě ministerstva.

Otec malého Honzíka tvrdí, že na některých služebnách o pátrání po jeho synovi vůbec nevěděli. Jako příklad uvádí tuto v Lutíně.

"Když je někdo v celostátním pátrání, tak předpokládám, pokud mají popis vozidla, ví, že se ve vozidle pohybují, tak že se budou dělat větší silniční kontroly, budou fotky na všech policejních služebnách," řekla Rokosova přítelkyně.

A podobných důkazů a připomínek prý má pan Rokos několik.
Pan Rokos bude do konce týdne pracovně v zahraničí. O víkendu se svým právníkem doladí detaily a hned poté dopisy na obě ministerstva odešlou.

Soud prý byl korektní

Okresní soud v Táboře postupoval v případu pětiletého Jana Rokose v souladu se zákonem. K tomuto závěru dospěl odbor dohledu ministerstva spravedlnosti, informovala mluvčí ministerstva Zuzana Kuncová. Chlapce objevili policisté mrtvého, z vraždy obvinili jeho matku Antonii Staškovou a jejího druha. Soud svěřil v květnu chlapce otci Romanu Rokosovi, Stašková ale s dítětem ujela a od srpna s ním pobývala na neznámém místě.

Chlapcův otec Roman Rokos poukazoval na to, že táborský soud při rozhodování o tom, za jakých okolností smí Stašková syna vídat, nevzal v potaz podezřelé okolnosti z její minulosti. V péči matky totiž již dříve údajně zemřela dvě batolata a další dítě jí bylo odebráno. Zatímco otec tvrdí, že chtěl, aby matka směla syna vídat pouze v jeho přítomnosti, soud rozhodl, že si ho Stašková může každý sudý víkend odvézt.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz