Zpravodajství

VIDEO: Pražský magistrát ztratil 50 milionů!

Podle informací zpravodajství TV Nova přišel pražský magistrát o částku téměř 50 milionů korun. Ke ztrátě mělo dojít chybným uvedením údajů na faktuře. Událost prošetřuje policie. Potvrdil to mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Původně měly peníze přijít na konto stavební společnosti Skanska. Ta totiž opravovala pražskou infrastrukturu. Někdo však údajně změnil číslo účtu na faktuře. Peníze tak zřejmě skončily zatím neznámo kde. Vypadá to ale, že jsou v cizině.

Podle informací TV Nova je zodpovědný za finanční machinace odbor městských investic. 

"Potvrzuji, že jsme přijali oznámení," řekl našemu serveru mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. "Událost prošetřujeme s podezřením na podvod," řekl Hulan s tím, že zatím policie nezná jméno konkrétního pachatele. Kriminalisté začali případ vyšetřovat na konci minulého týdne. P

Magistrát se k věci odmítá vyjadřovat, aby nenarušil průběh vyšetřování. "Jako město se k tomu nebudeme vyjadřovat, necháme to na policii," řekl mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Podobně postupuje i Skanska. Ta pro změnu odkazuje na stanovisko magistrátu.

Magistrát bude mít velký problém, pokud se peníze nepodaří najít. Povinnost zaplatit padesát milionů korun stavební firmě stále trvá.

Loni výtečník z Prahy 1

V Praze to není poprvé, co se z úřadu ztratily peníze.

Loni šel na osm let do vězení úředník z radnice Prahy 1. Peníze místo na účet radnice posílal několik let na svůj vlastní a přišel si téměř na 34 milionů, které ale utratil.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz