Zpravodajství

VIDEO: Dostala infarkt, neměla na poplatky

VIDEO: Dostala infarkt, neměla na poplatky

57letá žena z Karlových Varů neměla peníze na poplatky u lékaře a v nemocnici. Přestože se dostala do velkých zdravotních problémů, odbornou pomoc kvůli tomu nevyhledala. Chtěla počkat, až jí přijde důchod. Žena nakonec dostala infarkt a v poslední chvíli jí život zachránil rychlý převoz do nemocnice.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

"Čtrnáctého beru důchod a já jsem čekala, až budu brát, abych měla na zaplacení. Až mě potom zdravotní personál ubezpečil, že se nemusím bát, že dostanu složenku," řekla pacientka TV Nova.  

Invalidní důchodkyni z Karlových Varů, která si přála zůstat v anonymitě, pobolívalo několik dnů na prsou a hůře se jí dýchalo.

Čekala na důchod

Věděla ale, že jí tento měsíc nevystačil důchod a bez peněz si řekla, že s návštěvou u doktora počká. Žena ale nakonec dostala infarkt a na poslední chvíli se dostala záchrannou službou do nemocnice.

Podle lékařů žena hazardovala se svým životem úplně zbytečně. Okresní předseda České lékařské komory vyloučil, že by pacienta s potížemi, byť bez peněz, někdo z lékařů neošetřil.

Pacienty uklidňuje i vedení karlovarské nemocnice. Lhůta splatnosti za hospitalizaci je osmidenní, a pokud někdo opravdu zaplatí později, nic se neděje, žádnou vymahačskou firmu na něj nemocnice nepošle.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz