Zpravodajství

Exkluzivní video: Kdo vybírá 50 milionů?

Exkluzivní video: Kdo vybírá 50 milionů?

To jsou oni. Na záznamu z bankovní bezpečností kamery se můžete podívat na tváře pravděpodobných pachatelů "magistrátní" krádeže. Podle ředitele magistrátu Martina Trnky peníze pravděpodobně ukradla organizovaná skupina.


Padesát milionů korun, které mělo město zaplatit společnosti Skanska za stavební práce, bylo v polovině prosince minulého roku převedeno na jiný účet.

Účet měl podle ředitele odboru městského investora Jiřího Tomana stejný kód banky, ale jiné číslo. Z tohoto účtu byly obratem peníze převedeny na několik dalších účtů. "Těch bylo méně, než deset," doplnil mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. Všechny tyto finanční operace proběhly v rámci České republiky.

Podle informací televize Nova z těchto účtů vybírali peníze dva lidé. Jeden z nich se identifikoval jako dvaadvacetiletý občan Litvy.

Zaplatili falešnou fakturu 

Peníze byly na špatný účet převedeny v prosinci minulého roku. Magistrát kvůli tomu podal trestní oznámení na neznámého pachatele až minulý týden, 11. ledna. 

Peníze na ně byly převedeny na základě falešné faktury za stavební práce. Celý případ šetří policie. Podle ředitele odboru městského investora Jiřího Tomana je několik variant, jak mohlo ke zcizení peněz dojít. "Jedna z nich je i ta, že došlo k úmyslnému selhání zaměstnance magistrátu,"  řekl Toman. 

Pokud se peníze nepodaří najít, bude mít magistrát velký problém. Povinnost zaplatit padesát milionů korun stavební firmě stále trvá.

"Policie už zajistila 5,5 milionu korun a podalších penězích a vinících pátrá," uvedl Toman na středeční tiskové konferenci.  

Není to poprvé 

V Praze to není poprvé, co se z úřadu ztratily peníze.

Loni šel na osm let do vězení úředník z radnice Prahy 1. Peníze místo na účet radnice posílal několik let na svůj vlastní a přišel si téměř na 34 milionů, které ale utratil. 

 

 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz