Zpravodajství

Video: Hasiči pod ledem!

Video: Hasiči pod ledem!

Zima, tenká vrstva ledu, mrazivá voda a topící se hasiči. To bylo možno vidět včera v Brně. Naštěstí šlo jen o cvičení.

Zdroj: HZS

V prosinci jsme vás informovali o několika případech, kdy i přes varování vyjeli na tenký led brněnské přehrady bruslaři a málem za to zaplatili životem. A právě kvůli takovým hazardérům hasiči na přehradě nacvičovali záchrannou akci. Pod vedením instruktorů si jedni hráli na tonoucího, zatímco druzí se je snažili co nejrychleji zachránit.

A jak komentovali roli tonoucího samotní hasiči?

"Když mám za sebou záchranáře a jsem v neoprenu, tak dobře. Oblečený v normálním civilním, tak by to bylo výrazně horší," řekl naší televizi jeden z nich.

Záchrana lidí pod ledem není nijak jednoduchá. To si hasiči vyzkoušeli na vlastní kůži.  Člověk, který se propadne pod led, nemá bez cizí pomoci téměř žádnou šanci dostat se z vody ven. Vlivem podchlazení nedokáže plavat a většinou se utopí. Pokud se udrží na hraně, tak  záchrana trvá pár minut.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz