Zpravodajství

V karlovarské nemocnici se dohodli

Zástupci karlovarské nemocnice se dnes dopoledne dohodli s vedením Karlovarského kraje na požadavcích, kvůli nimž ráno zdravotníci stávkovali.

S hejtmanem Karlovarského kraje se lékaři dohodli na pěti ze svých celkem šesti požadavků. Dosáhli mimo jiné toho, že dojde k prošetření hospodaření nemocnice a odvolání vedení představenstva nemocnice. 

Požadovali také rozdělení krajské nemocnice na samostatná tři zařízení, což se jim prosadit nepodařilo. Karlovarská krajská nemocnice tak bude i nadále akciovou společností slučující nemocnici v Chebu, Sokolově a Karlových Varech v jednu instituci.  

Lékaři v nemocnici zůstanou

Díky dohodě zdravotníků se zástupci Kraje je také zažehnán odchod 263 lékařů, kteří byli připraveni dát výpověď.

V noci na čtvrtek pod nátlakem zdravotníků rezignovala na svou funkci předsedkyně představenstva Krajské karlovarské nemocnice Věra Procházková.

Dohodu mezi zdravotníky a karlovarským hejtmanem by měla schválit ještě Krajské zastupitelstvo. To bude zasedat příští týden.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz