Zpravodajství

VIDEO: Švejnar čelí trestnímu oznámení za ČSOB

Necelé tři týdny před prezidentskou volbou se opět vyostřil konflikt mezi ČSSD a ODS. Postaral se o to jeden z klientů ČSOB, který podal trestní oznámení na Jana Švejnara a další současné i bývalé manažery tohoto bankovního domu.

Trestní oznámení podal Zbyněk Vašíček. Tvrdí, že prezidentský kandidát Jan Švejnar a další manažeři ČSOB nepodnikli patřičné kroky, aby z banky v letech 2003 až 2005 neunikala citlivá data klientů.

"Vzhledem k tomu, že trestní oznámení mělo být podle informací podáno teprve ve čtvrtek večer, tak na naše pracoviště ještě zatím nedorazilo," řekla naší televizi policejní mluvčí Andrea Procházková.

Samotný Jan Švejnar nám po své mluvčí vzkázal, že se k případu zatím nebude vyjadřovat. Oficiálně nemá žádné informace. ČSSD ovšem celá záležitost pobouřila. Považuje za podezřelé, že někdo podá v tak staré věci trestní oznámení pouhé tři týdny před prezidentskou volbou.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly loď zachvácenou požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi sedm kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz