Zpravodajství

VIDEO: Úrazů na horách přibývá, horalové požadují povinné helmy

VIDEO: Úrazů na horách přibývá, horalové požadují povinné helmy
Zdroj: TV Nova

Horská služba přichází s výstražnými čísly. Stále totiž roste počet těžkých úrazů lyžařů, především dětí. Někteří zákonodárci proto chtějí předložit normu, která by mladým lyžařům nařizovala nosit ochranné přilby.

Lyžařské areály jsou plné sjezduchtivých sportovců. Mezi nimi se proplétají i děti bez přileb a riskují tak život. Jeden příklad za všechny - jedenáctiletá dívenka na Jablonecku.

Carvingové lyže se snadněji ovládají. I amatérští lyžaři jezdí velkou rychlostí. Zbytečných tragédií proto přibývá. Jen za uplynulý týden museli lékaři ošetřit několik těžkých úrazů dětí.

Vzrůstajícímu počtu úrazů by mohl udělat přítrž nový zákon. Ten by přilby dětem prostě nařídil.

Jenže je tu komplikace. Kdo bude používání přileb hlídat? Mohl by se u nás třeba aplikovat model, který už funguje v Itálii.

Senátorka Paukrtová přislíbila, že návrh na povinné používání přileb předloží ještě do konce ledna. Už příští zimu by tedy děti v helmách mohly na českých horách lyžovat bezpečněji.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz