Zpravodajství

VIDEO: Policisté možná budou muset zveřejňovat fotky pohřešovaných dětí

VIDEO: Policisté možná budou muset zveřejňovat fotky pohřešovaných dětí
Zdroj: TV Nova

Pátrání po pohřešovaných dětech je u nás nedostatečné. To tvrdí členka Evropské federace pro pohřešované děti Zuzana Baudyšová. Proto chce prosadit takzvaný dětský alarmující systém. V praxi by to znamenalo, že policie by měla při pátrání po dětech poskytnout co nejrychleji fotografie a informace ke zveřejnění v médiích.

Fotka dítěte a nápis missing - v překladu hledá se. Cedule s fotografiemi pohřešovaných dětí na mnoha místech včetně televizí. I takhle pátrají policisté po ztracených dětech například v Kanadě, Francii nebo Velké Británii.

Když pan Rokos hledal marně několik měsíců svého pětiletého synka Honzíka, o něčem podobném se mu mohlo jenom zdát. A to i přesto, že jeho syn byl v celostátním pátrání. Výsledek ? Policisté nalezli v autě mrtvého chlapce.

K tomu ale podle mnohých vůbec nemuselo dojít. Podle Zuzany Baudyšové bude moci dětský alarmující systému fungovat pouze v případě, že ho odsouhlasí vláda a další orgány.

Podle Zuzany Baudyšové je také důležité, aby alarmující systém začal brzy fungovat v celé Evropě. To by taková pátrání ještě zdokonalilo.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz