Zpravodajství

VIDEO: Policisté možná budou muset zveřejňovat fotky pohřešovaných dětí

VIDEO: Policisté možná budou muset zveřejňovat fotky pohřešovaných dětí
Zdroj: TV Nova

Pátrání po pohřešovaných dětech je u nás nedostatečné. To tvrdí členka Evropské federace pro pohřešované děti Zuzana Baudyšová. Proto chce prosadit takzvaný dětský alarmující systém. V praxi by to znamenalo, že policie by měla při pátrání po dětech poskytnout co nejrychleji fotografie a informace ke zveřejnění v médiích.

Fotka dítěte a nápis missing - v překladu hledá se. Cedule s fotografiemi pohřešovaných dětí na mnoha místech včetně televizí. I takhle pátrají policisté po ztracených dětech například v Kanadě, Francii nebo Velké Británii.

Když pan Rokos hledal marně několik měsíců svého pětiletého synka Honzíka, o něčem podobném se mu mohlo jenom zdát. A to i přesto, že jeho syn byl v celostátním pátrání. Výsledek ? Policisté nalezli v autě mrtvého chlapce.

K tomu ale podle mnohých vůbec nemuselo dojít. Podle Zuzany Baudyšové bude moci dětský alarmující systému fungovat pouze v případě, že ho odsouhlasí vláda a další orgány.

Podle Zuzany Baudyšové je také důležité, aby alarmující systém začal brzy fungovat v celé Evropě. To by taková pátrání ještě zdokonalilo.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz