Zpravodajství

VIDEO: Školačka šikanovala spolužačku!

VIDEO: Školačka šikanovala spolužačku!
Zdroj: TV Nova

Policie v Boskovicích šetří případ šikany na jedné místní Střední škole. Studentka prvního ročníku tam nejprve slovně napadala svoji spolužačku. Agresivní chování pak vystupňovala až k fyzickému útoku. Vedení školy už dívku vyloučilo.

Horší účes, obyčejné oblečení a módní doplňky, i to se může stát podnětem k šikaně. O tom se přesvědčila i studentka oboru číšník kuchař v Boskovicích, kterou napadla její spolužačka.

"Dlouhodobě ji šikanovala, protože nenosila značové oblečení, nebyla podle jejího stylu," popsal jednání agresorky místní student.

Spolužáci ve třídě si celý incident mezi dívkami nahrávali na mobilní telefon.

Agrese se stupňovala

Agresivní dívka své chování stupňovala od psaní dopisů, přes nadávky, ponižování až po brutální fyzické napadení.

Podle zdejší vychovatelky se agresorky velká část třídy bála, někteří spolužáci s ní však sympatizovali.

Vedení školy incident zaskočil, a proto se rozhodli okamžitě jednat.

"Agresorku jsme vyloučili," řekl televizi Nova ředitel školy Jindřich Friedel. Šikanou ve škole se začala zabývat i místní policie.

"V této kauze se snažíme získat vysvětlení od všech osob, které mohou podat jakékoliv informace," uvedl příslišník policie Blansko Zdeněk Grénar.

Případ nebyl ojedinělý

Přestože pro napadenou dívku musely být tyto zážitky velmi stresující, rozhodla se jim čelit, a dokonce už se vrátila do školy.

Jen loni v tomto kraji policie šetřila pět případů školní šikany. Spoustu dalších však studenti ani školy nenahlásí.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Národního ptáka si letos nezvolíme. Anketa se odkládá na příští rok

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odkládá anketu o národního ptáka na rok 2023. V pondělí to potvrdila mluvčí úřadu Dominika Pospíšilová. Podle ní má ministerstvo pro tento rok řadu velmi naléhavých priorit, ať už legislativních, nebo dotačních, k rychlé pomoci proti energetické chudobě a k úspěšnému zvládnutí českého předsednictví EU. Proto se osvětová kampaň podle dohody s Českým svazem ochránců přírody uskuteční v roce 2023. Česko tak minimálně do příštího roku zůstane jednou z mála evropských zemí, které nemají svého národního ptáka. S výběrem by kromě České společnosti ornitologické měla pomoci hlavně veřejnost.

Píše se na Deník.cz