Zpravodajství

Neměl řidičák, v autě zabil chodkyni

Neměl řidičák, v autě zabil chodkyni
Zdroj: TV Nova

Tragicky skončila ve středu ráno dopravní nehoda na silnici mezi Českým Brodem a Sadskou. Po šesté hodině tam auto srazilo 56letou ženu. Té už nedokázali pomoci ani záchranáři. Žena podlehla na místě svým zraněním. Našemu serveru to sdělila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Řidič neměl ridičský průkaz.

"Žena byla po našem příjezdu na místo bez hmatného pulsu a nedýchala," řekla mluvčí. Lékaři se 40 minut pokoušeli ženu zachránit. Jejich úsilí přišlo nazmar. "Obnovit srdeční akci u těžce zraněné pacientky nebylo již možné," dodala Janečková s tím, že žena podlehla vážným zraněním.

Nehoda se stala u výjezdu z Českého Brodu nedaleko tamní veterinární správy. "Do ženy narazil v Citroenu Berlingo 33letý řidič," sdělila našemu serveru kolínská policejní mluvčí Petra Čimová. „Muž neměl řidičský průkaz," řekla mluvčí s tím, že mu policisté nenaměřili alkohol v krvi. "Žena šla po levém okraji vozovky, když ji srazil řidič citroenu," dodala.

Policisté pravděpodobně budou stíhat řidiče za ublížení na zdraví s následkem smrti.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz