Zpravodajství

VIDEO: Loupež na benzínce: Zmizely cigarety za 60 tisíc

VIDEO: Loupež na benzínce: Zmizely cigarety za 60 tisíc

Na čerpací stanici v Lázních Bohdaneč na Pardubicku řádil v pondělí ráno lupič. Z benzínky si kolem půl třetí ráno odnesl cigarety za přibližně 60 tisíc korun. Policie po pachateli stále pátrá. Informaci našemu serveru sdělila pardubická policejní mluvčí Jitka Vavřinová. Reportáž připravuje Petr Brzek.

Zdroj: TV Nova

Podle našich informací lupič prorazil dveře čerpací stanic dvěma ulomenými kusy obrubníku. "K přepadení čerpací stanice došlo na okraji Lázní Bohdaneč," řekla mluvčí.

I když na místo činu přijeli strážníci i policisté asi 2,5 minuty od události, pachatele se jim nepodařilo zadržet. Přesto ale kriminalisté mají pět stop, které by jim měly pomoci k vypátrání pachatele. "Máme více druhů stop," řekla mluvčí policie. Podle našich informací po sobě zanechal lupič otisky prstů.

Nebyl to první případ, kdy byla bohdanečská benzínka přepadena. "Letos to bylo poprvé," dodala mluvčí s tím, že dříve se stala benzínka terčem ziskuchtivých lupičů.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz