Zpravodajství

Ochrnutý Filip se chystá na transplantaci

Ochrnutý Filip se chystá na transplantaci
Zdroj: TV Nova

Filip Němec z Cizkrajova, který zůstal ochrnutý po školním výletě, podstupuje další část léčby. Cvičí teď šest krát denně, aby se tak připravil na případnou transplantaci kmenových buněk.

Když se Filip před pěti lety málem utopil na školním výletě, změnilo to rodičům celý život. Od té doby je ve stavu bdělého bezvědomí. Poslední měsíce podstupuje speciální cvičení.

Filip je od středy v českobudějovické Arpidě. Hned od rána ho čeká pěkný kolotoč. Ráno se nasnídá, dostane léky a jde na první cviky.
Filip v českobudějovické Arpidě denně podstoupí šest různých cvičení.
Rodina Němcových se stále nevzdává naděje a chce,aby Filip podstoupil transplantaci kmenových mozkových buněk.

V českobudějovické Arpidě zůstane Filip 14 dní. Případnou transplantaci rodiče zaplatí z 15milionového odškodného, které jim přiznal soud. Peníze už mají Němcovi na účtě.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz