Zpravodajství

Vybuchlý sud popálil muže

Vybuchlý sud popálil muže
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Jihomoravští hasiči vyjížděli ve čtvrtek kolem jedné hodiny odpoledne k zásahu do Cetkovic u Boskovic. V jednom z domů tam vybuchl sud. Při explozi byl zraněn jeden muž. Našemu serveru to sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

"Mohu potvrdit, že prázdný sud explodoval," řekl Haid. Hasiči přijali oznámení o výbuchu ve 12:44. Původně hrozilo nebezpečí, že se do ovzduší dostanou škodlivé látky.

Muž se snažil dostat do sudu s nápisem "hořlavina" rozbrušovačkou. "Při otvírání sudu došlo k explozi, řekl Haid.  

"Chemici byli z akce odvoláni, situace není tak dramatická, jak vypadala," řekl ve 13:00 Haid. Na místě tak zasahovala jedna jednotka hasičů.

Hasiči nemuseli bojovat s požárem. "Škody nevznikly téměř žádné," dodal Haid. 

Výbuch sudu popálil majitele domu. Stalo se to v Pohorské ulici. Záchranáři převezli popáleného muže do nemocnice. Ten měl popálený obličej.

Zplodiny zabíjely

Jihomoravští hasiči měli napilno i ve středu. V Blansku zemřeli ve středu kvůli úniku zplodin z plynového kotle dva lidé. Neštěstí se stalo v bytě v Kamnářské ulici. O život málem přišel i mladý muž, jehož se ale podařilo zachránit.

Hasiči již potvrdili, že smrt sedmašedesátiletého muže a třiapadesátileté ženy zapříčinil únik zplodin. Při příjezdu sanitky nalezli zdravotníci v bytě také pětadvacetiletého muže ve vážném zdravotním stavu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz