Zpravodajství

VIDEO: Armáda: mezi vojáky už nebudou neonacisté!

VIDEO: Armáda: mezi vojáky už nebudou neonacisté!
Zdroj: AČR

Ministerstvo obrany zpřísnilo nábor nových vojáků tak, aby do armády nevstupovali extrémisté. Jde o reakci na případ tří neonacistů, kteří slouží v elitních armádních jednotkách v Jincích a v Žatci. Noví uchazeči o službu v armádě musí nově podepisovat prohlášení, že nepodporují extrémismus. Od února je také čeká důkladnější psychologický pohovor.

Neonacisté. Loni na podzim se ukázalo, že jsou i v naší armádě. A to dokonce v elitních jednotkách - Martin Hrach slouží u jinecké dělostřelecké brigády, dva další - Vladimír Holub a Jan Brhel v žatecké brigádě rychlého nasazení. Mluvit tu o nich nikdo nechce.

Ministerstvo obrany proto přitvrdilo při náboru nováčků.

Každý zájemce o službu v armádě teď musí podepsat speciální čestné prohlášení. Noví zájemci o službu v armádě budou muset také projít rozsáhlejšími psychologickými pohovory.

Trojici odhalených neonacistů armáda propustit nemůže - žádné čestné prohlášení totiž nepodepsali. Byli proto přeřazeni na pomocné práce za poloviční plat a armáda doufá, že odejdou sami. Dva z nich dál prošetřuje policie.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz