Zpravodajství

VIDEO: Švejnar loví v řadách ODS

Kolem prezidentské volby přituhuje. Kandidát Jan Švejnar tvrdí, že ho možná podpoří i někteří lidé z ODS, a že zkrátka zradí Václava Klause. Švejnarovi blízcí spolupracovníci pak mezi novináři šíří zvěsti, že se slibně vyvíjejí jednání hlavně s poslanci ODS, kolem rebela Vlastimila Tlustého. Ti to ale důrazně popírají. Klaus se prý na ně může spolehnout.

Jan Švejnar často říká, že vyjednává se všemi. V pondělí ale odmítl říct, zda zkouší zlomit i někoho z ODS, když tato strana oficiálně stojí za Václavem Klausem.

Ve čtvrtek už Švejnar ale připustil, že ho možná někteří lidé z ODS podpoří. I když ani tentokrát nejmenoval.

"Vidím na politické scéně určitý pohyb, určitou nervozitu, a myslím, že mnozí volitelé stále ještě nevědí, jak budou hlasovat. Myslím, že i uvnitř ODS budou lidé, kteří nebudou nezbytně volit Václava Klause," řekl Švejnar.

Lidé kolem Jana Švejnara pak naznačují, že se snaží lovit hlavně v řadách poslanců ODS, kteří měli či mají výhrady k vládě a jejímu předsedovi Topolánkovi.

Má jít údajně o skupinku kolem rebelujícího poslance Vlastimila Tlustého. Zmínění poslanci se ale dušují, že Švejnarovi v tajné volbě nedají hlas ani náhodou.

Svým poslancům věří i vedení ODS.

Podobně je na tom ale i Václav Klaus. Aby se mohl takto radovat, i on potřebuje najít v řadách soupeře nějakého toho zrádce.

A někteří sociální demokraté říkají, že to na ně vyjednavači ODS také zkouší.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz