Zpravodajství

V Anglii chytili pašeráky dětí

V Anglii chytili pašeráky dětí
Zdroj: TV Nova

Britská policie rozbila gang pašeráků dětí z Rumunska. Při zátahu zatkla 25 Rumunů a zadržela i jedenáct rumunských dětí. Akce měla krycí jméno Caddy.

Od loňského roku se na ní podílely stovky policejních jednotek z Británie i Rumunska a vyvrcholila zátahem ve městě Slou západně od Londýna.

Celou operaci vyvolal růst drobných krádeží v oblasti Westminsteru v Londýně.

Během roku 2007 policie zjistila, že organizované gangy využívají ke krádežím malé děti. Nutily je krást v metru i na rušných ulicích ve středu města.

"Máme dostatek důkazů, že skupiny organizovaného zločinu zneužívají nejzranitelnější členy vlastní komunity. Chudé rodiny v Rumunsku totiž dávají své děti gangům za příslib peněz," řekl Steve Allen, policejní velitel ve Westminsteru.

Děti, které policisté při zátahu zadrželi, byly předány sociálnímu úřadu ve Slou a měly by se co nejdříve vrátit ke svým rodinám.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz