Zpravodajství

Křest knihy o Karlu Svobodovi: Rozpačitá show bez lesku celebrit

Křest knihy o Karlu Svobodovi: Rozpačitá show bez lesku celebrit
Zdroj: Korzo

Na středeční křest knihy Téma na román - Causa Karel Vendula od autorek Michaely Remešové a Milady Čechové nedorazila žádná "áčková" celebrita a na prezentaci své "neautorizované zpovědi", jak praví podtitul, nepřišla ani Vendula Svobodová. Odjela do zahraničí...

Vdova po tragicky zesnulém skladateli měla vlastně štěstí. Stejně jako autorky knížky. Ještě by se někdo z přítomných mohl ptát, z jakého deníčku s milostnými avantýrami Karla Svobody vlastně svou výpověď čerpaly. Anebo Venduly - jaký je sex ve třech, na který si údajně Karel Svoboda tak potrpěl.

A tak si na křtu užili jen hosté z řad gurmánů. Však také občerstvení v Gottově galerii-restauraci stálo za to. Nechyběly jelení steaky ani vepřové panenky. Slavnost uváděla Gábina Partyšová-Koktová, hlavním kmotrem knihy se stal herec a bývalý producent Jiří Pomeje. Ten také hned v úvodu vyzval přítomné, aby si minutou ticha připomněli památku loni zesnulého skladatele a tím, "aby se na minutu šoubyznys zastavil," jak řekl.

Původně měl knihu prezentovat přítel Karla Svobody - Petr Muk. Ale ten se omluvil. Nahradil ho Jiří Pomeje. "Když jsem byl osloven, abych přišel knihu pokřtít, tak se musím přiznat, že jsem zprvu přemýšlel, čím se omluvím. Zvažoval jsem, jestli není špatné křtít tak kontroverzní knihu, která otevřeně říká věci, o kterých se ani nemluví. Pak jsem si knížku prolistoval a změnil jsem názor. S Karlem Svobodou jsem svého času měl jednu firmu a jako chlapi jsme se dobře poznali a bavili o všem. Hlavně také o ženských. Byl to úžasný člověk a především chlap. Samozřejmě, že pro inspiraci nechodil do kostela, měl rád emoce a možná, že by ho potěšilo, jaké obrovské emoce vlastně rok po své smrti vyvolal. Myslím si, že ti, co na křest přišli, přišli vzdát Karlu Svobodovi hold," svěřil se Jiří Pomeje.

"Četla jsem jen úryvky z této knížky, upřímně řečeno, není tam nic, co by člověk o šoubyznyzu nevěděl, nebo bylo až tak šokující," nechala se slyšet Gábina Partyšová-Koktová, která hned odběhla za synem Kristiánem.

Oba kmotři si sklenkou alkoholu na rozdíl od přítomných ani neťukli. Pomeje nemůže, protože je už vyléčený alkoholik, a Gábina stále kojí.

Vendula Svobodová, které je v zákulisí šoubyznysu připisováno spoluatorství knihy, toto nařčení písemně odmítla. "Na knize jsem nespolupracovala, je tedy neautorizovaná a v žádném případě za ni nedostanu žádný honorář, nejsem autor. Věděla jsem ale, že Karel za svého života takový projekt připravoval. V minulosti jsem také na některá z témat, kterých se kniha pravděpodobně dotýká, poskytla několik rozhovorů, neboť se jednalo o věci veřejně známé. Nemohu však ovlivnit, jakým způsobem bylo nebo bude těchto rozhovorů zneužito," uvádí Vendula Svobodová ve svém prohlášení.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz