Zpravodajství

VIDEO: Opilý řidič naboural do policejní služebny

VIDEO: Opilý řidič naboural do policejní služebny

Velmi kuriózní nehoda se stala dopoledne v centru Zlína. Do budovy městské policie narazil opilý řidič.

Zdroj: TV Nova

Vše se odehrálo dnes ráno přímo před očima strážníků. Šestadvacetiletý muž se před budovou městské policie se svým autem otáčel.

Podle výpovědi si prý spletl brzdu a plyn a místo toho, aby zastavil, do budovy najel. Policisté prostřednictvím dechové zkoušky zjistili, že řidič má v sobě přes jedno promile alkoholu.

"V dechu jsme řidiči naměřili 1,3 promile alkoholu. Nyní čekáme na výsledky rozboru krve," řekla pro náš server tisková mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Hrozí mu až rok vězení

"Pokud se ukáže, že měl tento řidič i v krvi více než jedno promile, bude obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozí až jeden rok vězení," vysvětlila mluvčí.

Šestadvacetiletý řidič havaroval se starým mercedesem v centru Zlína v ulici Sendražiny. Podle policejní mluvčí muž bydlí ve Zlíně, nedaleko místa, kde se nehoda stala.

Opilec naštěstí nikoho nezranil. Škoda na autě i budově je minimální.

"Do policejní budovy nám řidiči nebourají každý den," doplnila mluvčí. "Jen za dnešek ale zdejší policisté chytili už čtyři řidiče s alkoholem v dechu. Jednomu z nich naměřili dokonce 1,7 promile," dodala Bartíková.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz