Zpravodajství

VIDEO: V policejních autech budou kamery

VIDEO: V policejních autech budou kamery
Zdroj: TV Nova

Vedení policie nakoupilo více než sto speciálních kamer, kterými vybaví auta policejních hlídek. Hodlají nahrávat nejen to, jak se policisté chovají v terénu, ale třeba i přestupky řidičů.

 

Záznam přitom může sloužit jako důkaz u soudu. Během 14ti dnů pošle prezidium zakoupené kamery do krajů. Postupem času jimi chce vybavit všech tři a půl tisíce aut v policejních barvách.

Brněnští policisté mají ve vozidlech umístěných těchto kamerových systémů už asi dvacet. Kamery v autech se osvědčily a tak je Policejní prezidium nedávno koupilo i pro ostatní kraje.

 

"Bylo nakoupeno 114 kusů videokamer, které budou distribuovány na jednotlivé policejní správy v průběhu dvou týdnů," řekl TV Nova tisková mluvčí policejního prezidia Petra Srnková.

Na kameru se vejde až 21 dnů záznamu

 

Kamera je napojena na speciální zařízení. Do jeho paměti se dá uložit až 21 dnů záznamu. Nahrávky mají podle vedení policie omezit korupci v terénu. Slouží i k ochraně policistů před křivým nařčením z brutality.

 

"Nedávno jsme měli případ, kdy motorkář obviňoval policisty, že na něj najížděli a díky videozáznamu se ukázalo, že nemluvil pravdu," uvedla mluvčí pražské policie Eva Brožová. 

 

Do kdy budou kamerami vybavena všechna policejní hlídková vozidla v Česku zatím není jasné. Záležet bude na penězích.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz