Zpravodajství

VIDEO: Komunistům v Mostě někdo hrozil bombou

VIDEO: Komunistům v Mostě někdo hrozil bombou

V hotelu v centu severočeského Mostu museli dnes ráno přerušit okresní konferenci KSČM. Řediteli místního hotelu někdo poslal SMS zprávu, ve které hrozil bombovým útokem.

Zdroj: TV Nova

Hotel v centru Mostu policie prohledávala dvě a půl hodiny. "Hlášení jsme dostali ráno v 8:30. Objekt, kterého se oznámení týkalo, jsme vyklidili a zabezpečili jsme okolí. Žádný výbušný ani nástražný materiál jsme nenašli," řekla našemu serveru mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

K akci byl přivolán i pyrotechnika a strážníci městské policie. V 11 hodin dopoledne mohli mostečtí komunisté pokračovat v zasedání. 

Mafiánské praktiky?

Podle senátora Vlastimila Balína z byl tenhle nejapný žert záměrně namířený proti politické straně. V textu SMS totiž anonym napsal, že pokud komunisté do hodiny neopustí jednací sál, vyhodí je do povětří.

V pondělí chce senátor Balín podat trestní oznámení. Má prý i podezření na některé osoby z jeho okolí, kteří na něj i KSČM v Mostě útočí často.

Komunisté dnešní událost přirovnali k mafiánským praktikám a myslí si, že někomu mohly vadit také rostoucí preference KSČM.

Podle policejní mluvčí žádné trestní oznámení  k této události zatím podáno nebylo. "Policie to šetří jako trestný čin šíření poplašné zprávy," řekla Světláková. 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Píše se na Deník.cz