Zpravodajství

VIDEO: Komunistům v Mostě někdo hrozil bombou

VIDEO: Komunistům v Mostě někdo hrozil bombou

V hotelu v centu severočeského Mostu museli dnes ráno přerušit okresní konferenci KSČM. Řediteli místního hotelu někdo poslal SMS zprávu, ve které hrozil bombovým útokem.

Zdroj: TV Nova

Hotel v centru Mostu policie prohledávala dvě a půl hodiny. "Hlášení jsme dostali ráno v 8:30. Objekt, kterého se oznámení týkalo, jsme vyklidili a zabezpečili jsme okolí. Žádný výbušný ani nástražný materiál jsme nenašli," řekla našemu serveru mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

K akci byl přivolán i pyrotechnika a strážníci městské policie. V 11 hodin dopoledne mohli mostečtí komunisté pokračovat v zasedání. 

Mafiánské praktiky?

Podle senátora Vlastimila Balína z byl tenhle nejapný žert záměrně namířený proti politické straně. V textu SMS totiž anonym napsal, že pokud komunisté do hodiny neopustí jednací sál, vyhodí je do povětří.

V pondělí chce senátor Balín podat trestní oznámení. Má prý i podezření na některé osoby z jeho okolí, kteří na něj i KSČM v Mostě útočí často.

Komunisté dnešní událost přirovnali k mafiánským praktikám a myslí si, že někomu mohly vadit také rostoucí preference KSČM.

Podle policejní mluvčí žádné trestní oznámení  k této události zatím podáno nebylo. "Policie to šetří jako trestný čin šíření poplašné zprávy," řekla Světláková. 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz