Zpravodajství

VIDEO: Chlapci amputovaný prst přišili

VIDEO: Chlapci amputovaný prst přišili
Zdroj: TV Nova

Dvouletý chlapec, který si v sobotu amputoval skoro celý ukazováček o sklápěcí sedačku v královéhradeckém divadle Drak, má už prst přišitý. Případem se již začala zabývat i policie. Více se dozvíte v Televizních novinách.

"V sobotu večer jsme prstík přišili, spojili jsme všechny tkáně, cévy a nervy," řekl TV Nova jeden z lékařů pražské nemocnice na Vinohradech. Lékaři jsou s výsledkem své práce spokojeni. Věří, že chlapcův prst bude v pořádku.

Strkal prsty, kam neměl

Už je také jasné, jak přesně k úrazu došlo. Chlapec strčil prst pod odklopenou sousední sedačku, na kterou si zrovna sedal další člověk.

Policie vyšetřuje, zda splňovaly sedačky v královéhradeckém divadle všechny bezpečnostní předpisy. Prověří také, zda nechali provozovatelé zařízení dělat i pravidelné revize.

Zda se lékařům operace podařila zcela a chlapcův prst zůstane bez následků, bude jasné během několika dní. Výsledky policejního snažení se dají očekávat o něco později.

Sedačky jsou skoro nové

Chlapec si ruku vážně poranil v sobotu odpoledne na dětském představení v divadle Drak v Hradci Králové. "Jednalo se o amputaci ve druhém článku ukazováčku," řekl TV Nova lékař královéhradecké záchranné služby Jiří Mašek.

Záchranka chlapce převezla na dětskou kliniku v Hradci Králové. Jeho stav byl ale tak vážný, že musel být transportován do Prahy na plastickou chirurgii. 

V divadle Drak se za padesát let jeho existence stal takový úraz prý poprvé. Podle ředitelky zařízení Jany Dražďákové jsou sedačky téměř nové. 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz