Zpravodajství

VIDEO: Anonym vyzývá k bojkotu elektřiny

VIDEO: Anonym vyzývá k bojkotu elektřiny
Zdroj: TV Nova

Na Internetu koluje dopis, který vyzývá zákazníky společnosti ČEZ, aby prvního února odpojili všechny elektrospotřebiče ze sítě. Anonymní pisatelé chtějí upozornit na zvyšování cen elektřiny.

"Nesouhlasíte s politikou ČEZu, zdražováním a nehoráznými odměnami manažerů? 1. února, přesně v 18 hodin všechno vypněte." Tento email si v těchto dnech mezi sebou rozesílají stovky Čechů. Autor se ale nepodepsal.

Odesilatelé dopisu chtějí energetikům způsobit technické komplikace a v textu emailu doslova uvádějí: "nechceme jen jako ovce poslouchat a platit."

ČEZ: "Protest nás neohrozí"

Mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Hendrychová však tvrdí: Tato akce, která je v emailu popsaná by ovšem za jistých okolností nezpůsobila komplikaci ČEZu, ale jiné společnosti, která vlastní přenosovou soustavu."

Společnost ČEZ navíc argumentuje tím, že její ceny elektřiny jsou v celé Evropě nejnižší. V porovnání s průměrnými platy Čechů se ale ceny proudu zvedají nerovnoměrně.

Kolik odběratelů elektřiny vezme výzvu k protestu vážně, zatím nikdo nedokáže odhadnout. Energetici pale neberou emailovou hrozbu na lehkou váhu a připravují řadu technických opatření, které nechtějí z taktických důvodů upřesnit. 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz