Zpravodajství

VIDEO: Anonym vyzývá k bojkotu elektřiny

VIDEO: Anonym vyzývá k bojkotu elektřiny
Zdroj: TV Nova

Na Internetu koluje dopis, který vyzývá zákazníky společnosti ČEZ, aby prvního února odpojili všechny elektrospotřebiče ze sítě. Anonymní pisatelé chtějí upozornit na zvyšování cen elektřiny.

"Nesouhlasíte s politikou ČEZu, zdražováním a nehoráznými odměnami manažerů? 1. února, přesně v 18 hodin všechno vypněte." Tento email si v těchto dnech mezi sebou rozesílají stovky Čechů. Autor se ale nepodepsal.

Odesilatelé dopisu chtějí energetikům způsobit technické komplikace a v textu emailu doslova uvádějí: "nechceme jen jako ovce poslouchat a platit."

ČEZ: "Protest nás neohrozí"

Mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Hendrychová však tvrdí: Tato akce, která je v emailu popsaná by ovšem za jistých okolností nezpůsobila komplikaci ČEZu, ale jiné společnosti, která vlastní přenosovou soustavu."

Společnost ČEZ navíc argumentuje tím, že její ceny elektřiny jsou v celé Evropě nejnižší. V porovnání s průměrnými platy Čechů se ale ceny proudu zvedají nerovnoměrně.

Kolik odběratelů elektřiny vezme výzvu k protestu vážně, zatím nikdo nedokáže odhadnout. Energetici pale neberou emailovou hrozbu na lehkou váhu a připravují řadu technických opatření, které nechtějí z taktických důvodů upřesnit. 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz