Zpravodajství

VIDEO: Nehoda: cisterna s nebezpečnými hořlavinami na boku

VIDEO: Nehoda: cisterna s nebezpečnými hořlavinami na boku

Celou noc hasiči likvidovali těžkou dopravní nehodu na hlavní silnici mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí. Na bok se tady převrátila cisterna, která převážela pětadvacet tun vysoce hořlavé látky. Hlavní tah na Moravu byl po celou dobu zcela uzavřen.

Zdroj: TV Nova

Cesta z Valašského Meziříčí do Ústí nad Labem měla proběhnout v naprostém pořádku. Mladý řidič kamionu ale u obce Řídký pravděpodobně dostává smyk a likviduje vše, co mu stojí v cestě.

Náraz kabinu zničil. Stačil jediný centimetr a řidič nehodu nemusel přežít. Utrpěl šok a v autě usnul. Hasičům ale dělá starosti náklad. Jedná se o chemikálii, která se používá jako příměs do barev.

Policie kolem cisterny postavila kužely, za které mohou pouze hasiči. Hrozí totiž, že by látka mohla explodovat.

Odčerpat hmotu nebo rovnou náklaďák vytáhnout - to je dilema, které se řeší dlouhé hodiny. Nakonec se volí varianta číslo jedna. Těžká technika po půlnoci vytáhla zatím samotný tahač.

Škodu doposud majitel nevyčíslil. Nám se ale podařilo zjistit, že jen samotný náklad má hodnotu zhruba jeden a půl milionu korun. Jak k nehodě došlo, určí až další vyšetřování.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz