Zpravodajství

VIDEO: Dopravní nehoda blokovala tah Slaný - Praha

VIDEO: Dopravní nehoda blokovala tah Slaný - Praha

K dopravní nehodě dodávky a autobusu na R7 ve směru Slaný - Praha u obce Knovíz vyjížděli v pondělí krátce po osmé hodině středočeští záchranáři a policisté. "Řidič autobusu tam pravděpodobně narazil při předjíždění zezadu do Avie. Ta dostala smyk a převrátila se na bok," řekla serveru Nova.cz mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Zdroj: TV Nova

"Několik cestujících v autobuse bylo zaklíněno, ale nikdo z nich zraněn nebyl. Řidič Avie utrpěl otřes mozku, měl zhmožděnou hlavu a tržné rány na tváři. Pacienta jsme zaléčili a předali do péče chirurgické ambulance ve Slaném," doplnila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Bez zranění z nehody vyvázl i devětapadesátiletý řidič autobusu.

Kvůli kolizi musela být silnice uzavřena a policisté dopravu odkláněli po přilehlých komunikacích. Od 10:00 byl provoz obnoven kyvadlově, od 10:30 v pravém pruhu. Pro cestující z linkového autobusu, který měl namířeno z Mostu do Prahy, přijel náhradní vůz.

Policisté škodu předběžně vyčíslili na 185.000 korun, příčinu nehody vyšetřují. "Zkouška na alkohol byla negativní," dodala Šteinerová.

Podobná kolize, srážka autobusu s kamionem, se stala také dnes ráno na prvním kilometru dálnice D11 na okraji Prahy. Při nehodě nebyl nikdo vážně zraněn.

Pozor na ledovku

Na silnicích bychom měli být maximálně opatrní i v příštích hodinách. Prudké ochlazování a déšť dělají své. Jen během pondělního rána a dopoledne se nehody počítaly na desítky. Některé silnice byly jedno velké kluziště a ani v noci a v úterý ráno by to nemělo být lepší.

Teploty budou klesat k minus čtyřce a navíc se v noci očekává mrznoucí déšť.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz