Zpravodajství

Každá třetí hospoda šidí hosty!

Každá třetí hospoda šidí hosty!
Zdroj: TV Nova

Čeští hospodští nejsou žádní svatouškové. Vyplývá to ze statistiky loňských kontrol, které provedla České obchodní inspekce. Nejčastěji nesedí hmotnost jídla a míra nápojů. Vyplatí se ale také zkontrolovat si účtenku. Téměř v každé desáté restauraci totiž podvádějí i při placení.

Restaurace v Praze na Malé Straně - tam se inspektoři loni setkali s jedním z největších předražení.

Poobědvali v přestrojení za zahraniční turisty. Číšník jim pak naúčtoval mimo jiné přílohu za 67 korun, kterou nejedli ani si ji neobjednali.
Podobné to bylo v asijské restauraci jednoho z karlovarských hotelů. Účet tam navýšili o 70 korun za jeden džus.

"V loňském roce Česká obchodní inspekce zkontrolovala více než 6 a půl tisíce provozoven veřejného stravování," říká ČOI.

Skoro 2,5 tisíce z nich nevyšlo z kontroly s čistým štítem. To je každá třetí restaurace, jídelna nebo hospoda.

Nejčastěji jsou hosté šizeni v Praze, ve středních Čechách, na Pardubicku a severu Moravy. Při kontrole se ukázalo, že je tady poctivých a nepoctivých hospod tak půl na půl. Lépe je jíst na jihu Čech a na Zlínsku. Tady jsou podle inspekce hospody nejpoctivější.

Nepoctivé hospody dostaly na místě pokuty za celkem 1,8 milionu korun. A inspektoři slibují, že se do řady z nich letos podívají znovu.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz