Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Taxikáři opět blokují Holešovice!

EXKLUZIVNĚ: Taxikáři opět blokují Holešovice!
Zdroj: TV Nova

V pražských Holešovicích je od středečního rána opět živo. Rozzlobení taxikáři pokračují ve své výstražné stávce a opět blokují provoz ve Vrbenského ulici. "Budeme tady tak dlouho, dokud nezmizí kritizované cedule, a budeme tady i kdyby se do nás pustila policie," řekl serveru Nova.cz mluvčí Ostaxi Zdeněk Ponert.

Zdroj: TV Nova

"V současné době jsme uvolnili průjezd ve třech jízdních pruzích, blokáda probíhá v klidu," dodal Ponert. Taxikáři budou na místě pravděpodobně celý den, mezi 15 a 16 hodinou plánují další kroky. Na místě je stejně jako v úterý na 50 aut taxislužby. 

"Komunikaci v tu dobu opět zablokujeme a čekáme, že se nám někdo ozve, protože víme, že dnes zasedá zastupitelstvo Prahy 7 i magistrát, zároveň komunikujeme jak se státní tak s městkou policií," doplnil mluvčí. 

Značky brání vjezdu na placené parkoviště

Taxikářům vadí značky kolem Nádraží Holešovice, které umožňují vjezd na placené parkoviště pouze osobním vozidlům a řidičům společnosti City taxi. 

"Nám nejde o stanoviště City taxi. Jde nám o dopravní značku, která znemožňuje vjezd na placené parkoviště u vlakového nádraží, takže si tam nemůžeme ani přijet pro naše klienty, v tom je celé jádro pudla," uvedl Ponert.  

"Všem, kteří tudy projíždějí, se omlouváme. Opravdu nás mrzí, že situace došla tak daleko, a že právě tímto způsobem musíme upozornit na nekalé praktiky magistrátu. Ale hájíme práva všech taxikářů. Když sem nesmí jiné taxi tak je to profesní diskriminace," uvedl mluvčí Ponert.

Magistrát podle Ponerta zatím mlčí. "Ješitné výlevy zástupce primátora pana Boučka jsou do nebe volající a není to člověk na svém místě," dodal mluvčí taxikářů.

Policie je na místě a situaci i provoz v okolí holešovického nádraží kontroluje. "Na místě provádíme totožná opatření jako během úterní stávky, zajišťujeme bezpečnost provozu, přednostně průjezdnost městké dopravy, případně odkláníme auta na okolní komunikace. Řidiči se vážných komplikací nemusejí obávat," řekl našemu serveru mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Napětí nejprve houstlo, pak uklidnění 

Výstražnou stávku zahájili nespokojení taxikáři v úterý.

"Nelíbí se nám, že před značkami stojí od rána městští strážníci," řekl mluvčí. Původně plánovali taxikáři tříhodinovou stávku. Požadovali, aby byli zakryty kritizované dopravní zančky. "Pokud se tak nestane, učiníme další kroky," řekl bez dalšího upřesnění Ponert.

Těsně před třetí hodinou nebyly požadavky taxikářů splněny. Od 15:00 tak zablokovali provoz ve Vrbenského ulici. Ta spojuje Nádraží Holešovice s pražským Výstavištěm. Rebelové byli ochotní pustit projíždějící sanitky pouze v neodkladných případech. "Jsme schopní zablokovat i jiná místa v Praze," zdůraznil Ponert.

Kolem čtvrté hodiny taxikáři vyjednávali s policisty. Zablokovány zůstaly tři jízdní pruhy, jeden byl volný pro potřeby záchranářů. Strážníci si všechny vozy zaevidovali, řidiči taxi tak pokutám neujdou.

Podle Ponerta jsou taxikáři v 18:00 odhodláni uvolnit další jízdní pruh pro dopravu. Po 20:00 budou stávkovat přes noc pouze v jednom pruhu. "Magistrát ale stále dělá mrtvého brouka," řekl v 16:30 mluvčí.

Neústupný magistrát

S taxikáři se magistrát nechce bavit. "Rozhodně s nimi nebudeme vyjednávat," řekl našemu serveru mluvčí magistrátu Jiří Wolf. "Je na policii, aby na místě zajistila klid," dodal.

Na místě je několik hlídek dopravních policistů. "Pokud dojde k protiprávnímu jednání, budeme to řešit," řekl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. "Prioritou je pro nás zajistit plynulost silničního provozu," dodal.

Zdroj: TV Nova

Sám mluvčí rebelujících taxikářů se dříve proslavil tím, že loni v únoru 11 dní před budovou pražského magistrátu držel hladovkou za právo účtovat zákazníkům až 99 korun za kilometr. 

Stávkujícím taxikářům je trnem v oku postup jak vedení radnice Prahy 7, tak i pražského magistrátu. Taxikáři míní, že se v poslední době neúměrně zvýšil počet vozů taxi, přičemž je málo stanovišť.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz