Zpravodajství

Jan Saudek sám sebe "nemusí"

Jan Saudek sám sebe "nemusí"
Zdroj: Korzo

Nestárnoucí svůdník fotograf Jan Saudek, vždy perfektně elegantně oblečný a navoněný muž, má velký problém se svou vizáží. Tento občasný návštěvník večírků a různých společenských akcí si nemůže stěžovat na nezájem ze strany žen všech věkových kategorií. Touží se k němu přiblížit a získat pozvání do jeho proslulého ateliéru a mohou při tom na něm oči nechat.

Slavný fotograf má ale problém - on sám se na sebe nemůže ani podívat. Pohled do zrcadla mu přináší doslova trauma. Nedávno dokonce přiznal, že se snaží jakémukoliv pohledu na svou osobu šikovně vyhnout, protože svůj zjev smrtelně nenávidí.
"Když se omylem objevím v televizi, tak okamžitě vyrvu šnůru ze zásuvky, protože se nechci vidět. Opravdu se na sebe nikdy nedívám, vlastně trochu jen při holení a i to mi připadá dost strašné," říká rezolutně.

"Pokud jsem se kdysi musel fotografovat svlečenej, tak to bylo jen proto, abych ušetřil za model, ale dost jsem přitom trpěl. Ted' už si to vůbec nemohu dovolit, protože se mi ze záhadných důvodů srazily kalhoty a mám břicho, že vypadám jako brambor na špejli," přiznal.
Na druhé straně ovšem slavný fotograf velmi dobře snáší, když jeho tělo mohou pozorovat ostatní lidé. Loni v létě se sám klidně svlékl, když fotil 218 nahých dobrovolníků pro skupinový akt, a jeho energii při organizování davu modelů to nijak neovlivnilo. "To bylo pro mne zcela samozřejmé, jak jsem říkal už tehdy. Připadalo by mi nečestné, kdyby fotografovaní lidé byli nazí a fotograf zůstal v kalhotech a košili," potvrzuje Jan Saudek.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz