Zpravodajství

VIDEO: Autoškola bourala, postižený trpí

VIDEO: Autoškola bourala, postižený trpí

Už bezmála půl roku čeká 26letý muž z Mariánských Lázní na Chebsku na určení viníka při dopravní nehodě. Tu způsobilo vozidlo autoškoly, kterou řídila žákyně pod dohledem instruktora. Podle odborníků by prošetřování nehod zaviněných autoškolami uspíšil nový zákon.

Zdroj: TV Nova

Žákyně autoškoly s instruktorem vyjela z parkoviště a přehlédla projíždějící vozidlo tohoto 26letého muže.

Policie předala spis k přestupkovému řízení na radnici v Mariánských Lázních. Ta ale rozhodla, že vinu nese naopak žákyně autoškoly.
Žákyně s rozhodnutím nesouhlasila a podala odvolání k magistrátu v Karlových Varech.

Čas ale zatím neúprosně utíká majiteli havarovaného auta. Bez určení viníka mu škodu žádná pojišťovna nevyrovná.

Vyšetřování by podle odborníků tak dlouho netrvalo, kdyby ovšem u nás platily stejné zákony jako v zemích Evropské unie.

Náš zákon ale upřednostňuje komplikované a zdlouhavé zjišťování, kdo má na nehodě větší podíl. Ministerstvo dopravy proto uvažuje o změně zákona.

Podle úředníků jsou totiž případy, kdy žák záměrně neuposlechne instrukcí učitele a nabourá.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz