Zpravodajství

VIDEO: Ústecký řezník u soudu: řezal a popíjel víno!

VIDEO: Ústecký řezník u soudu: řezal a popíjel víno!

Ve středu stanul před soudem Miroslav Rittich, přezdívaný ústecký řezník. Muž loni v létě zabil svou přítelkyni a části jejího těla zakopal na sídlišti v Ústí nad Labem. Jde o jeden z nejbrutálnějších případů za poslední roky.

Zdroj: TV Nova

Ústecký řezník. Tuto nechutnou přezdívku si Miroslav Rittich vysloužil proto, že na konci června zavraždil svou partnerku Moniku Blažkovou, její tělo rozřezal a části pak ukryl do země. Ve středu stanul před soudem.

S policisty hrál psychologickou hru

Vypadá to, že Rittich hrál s policisty psychologickou hru a pokračoval v tom i ve středu, na otázku soudkyně jen odsekl, že nebude vypovídat.

Během čtení písemných důkazů se pak chvílemi ironicky usmíval, uhrančivě si prohlížel svědky a když přišla řeč na jeho malého syna Jakuba, byl nervózní a posmutnělý.

Soudkyně také přečetla Rittichovu výpověď z přípravného řízení. V ním prozradil, že hned potom, co masivní činkou zabil svou partnerku, se třikrát pokusil o sebevraždu.

Nejdřív si stoupnul do mokrých bačkor a chtěl se zabít elektrickým proudem, pak na sebe prudce pouštěl těžkou činku a nakonec se chtěl podřezat. 

Hrůzné detaily hrůzného činu

Z výpovědi vyšly najevo i další detaily toho, co udělal s tělem své přítelkyně Moniky Blažkové. Tady jsou některé z nich.

"Díval jsem se v televizi na box, v rukou jsem měl třicetikilovou činku. Monika ležela v posteli. Přemýšlel jsem o tom, co dělá lidem okolo sebe, a tu činku jsem jí vodorovně pustil na hlavu. Neslyšel jsem ani žádný vzdech."

V tu dobu byla v jiné místnosti bytu Rittichova matka a jeho syn spal v postýlce. Tělo Moniky leželo celou noc v posteli, když byl Rittich ráno sám doma, chtěl se mrtvoly zbavit.

"Uklidil jsem celý byt, ze zdi jsem krev seškrábnul nožem grafika a fleky zamaloval růžovými obláčky. Vypral jsem povlečení, z pračky do vany vytékala krev."

V supermarketu si koupil lopatku a pytle na odpadky. Pod tělo naskládal igelit a staré deky. Potom ho začal rozřezávat. Použil pilku a sadu nožů. U toho popíjel víno.

"Části těla jsem dal do těch pytlů a zamknul je do místnosti, bylo to asi pět, možná šest pytlů. Něco jsem dal do mrazáku, asi o půlnoci jsem šel zbytek zahrabat, pamatuju si jedno místo, kde je zbytek nevím."

Chybí pravá horní končetina, chybí část hrudníku, chybí ještě část stehenních kostí. On to ale prozradit nechce, prý si nevzpomíná. A zmatek je také v přesné době, kdy měl Miroslav Moniku zabít. On tvrdí, že to bylo už v říjnu 2006, soudní pitva ale potvrdila, že dívka zemřela až v červnu 2007.

Měla prý pět milenců

Před soudem ve středu vypovídalo několik lidí, kteří Ritticha a jeho přítelkyni znali. Tvrdili, že jejich vztah byl velmi zvláštní, oba prý neměli dost peněz, protože nepracovali. Rittich údajně svoji přítelkyni bil, byl za to dokonce ve vazbě.

Žena od něho utíkala, někdy s jejich synem, ale vždy se pak vrátila. Jejich přátelé tvrdí, že neměla kam jít. Údajně také měla několik milenců, jedna z jejích kamarádek uvedla, že věděla o pěti. Rittich naopak velmi žárlil. Své přátele nebo i sousedy jeho přítelkyně poté, co ji zbil, prý mnohokrát žádala o pomoc.

Ostatky našla policie v mrazáku

Loni v červenci vražda vzbudila na Ústecku veliký rozruch, protože vrah ženu rozřezal a část těla pohodil v parku u budovy zdejšího gymnázia. Zde je nalezly děti. Policie vraha dopadla rychle, za necelé dva týdny. Zbytky těla se nenašly.

Rychlý proces? Ne

Přesto měla policie dostatek důkazů na to, aby mohla Ritticha dostat před soud. A všichni čekají, že to bude velmi rychlý proces.

Za vraždu Rittichovi hrozí deset až 15 let vězení. Projednávání případu má soud naplánováno až do pátku.  

"Vzhledem k tomu, jaká byla důkazní situace, hlavní líčení by mohlo proběhnout a být skončeno v těch třech dnech, jak soud plánuje," dodala Bradáčová.

Původní plánovaný rychlý proces se ale nakonec konat nebude, protože nedorazily dvě svědkyně a onemocněla znalkyně z oboru psychologie, Rittich si rozsudek vyslechne až na konci února.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz