Zpravodajství

VIDEO: Neštěstí v Černicích: zřejmě šlo o vraždu a sebevraždu!

VIDEO: Neštěstí v Černicích: zřejmě šlo o vraždu a sebevraždu!

Kriminalisté zatím přesně nevědí, co se stalo v rodinném domku v Plzni - Černicích, kde v úterý odpoledne objevili mrtvolu dvaapadesátiletého muže a jeho o sedm let starší družky. Případ vyšetřují pro podezření ze spáchání násilného trestného činu, bližší informace by mohli mít k dispozici příští týden.

Zdroj: TV Nova

Na středu je nařízena soudní pitva obou těl. Řekla to policejní mluvčí Ilona Týmlová. Potvrdila pouze to, že muž byl nalezen oběšený. 

Oběšeného dvaapadesátiletého muže a mrtvou ženu našli v podvečer v rodinném domku v Černicích plzeňští policisté. Šlo o pár, který v domě několik let společně bydlel.

Syna našel otec

Otec mrtvého muže chtěl syna navštívit, ale nikdo mu neotevřel. Když k domu přišel podruhé, všimnul si, že se v kuchyni stále svítí, a tak se obrátil na policii.

"Na žádost policie byla vyslána jednotka, která provedla otevření uzamčených prostor, ve kterých byly nalezeny dvě mrtvé osoby," řekl naší televizi Jaroslava Hrdlička, mluvčí plzeňských hasičů.

Šedesátiletá žena dělala doma účetnictví několika podnikatelům. Jedna z klientek ji několik dnů marně sháněla. Muže sousedé naposledy viděli předevčírem, když venčil svého psa.

"Policisté v současné chvíli vyšetřují příčinu smrti, zda šlo o sebevraždu, zatím v tuto chvíli nemůžu potvrdit ani vyloučit," řekla nám mluvčí plzeňských policistů Martina Hábrová.

Smrt páru sousedy zaskočila a vyvolala řadu diskuzí o tom, co se vlastně v domku stalo. Podle sousedů spolu muž a žena žili řadu let, ale poslední léta jim to neklapalo.

Vyšetřovací verze: muž ženu zabil a pak se oběsil?

Jednou z možných verzí vyšetřování je to, že muž ženu zabil a poté se sám oběsil, což ale policie zatím odmítla komentovat. Podle informací sousedů se žena živila jako účetní, muž byl údajně v invalidním důchodu.

Podle našich informací byla žena uškrcená a zemřela dříve než její partner. Tělo ženy bylo v obývacím pokoji, oběšeného našli policisté v patře. Zřejmě tak šlo o vraždu a sebevraždu.

Z důvodu podezření ze spáchání závažného trestného činu převzali případ kriminalisté ze Správy Západočeského kraje. Kvůli probíhající pitvě policie odmítá sdělit další informace.

Pokud se potvrdí, že byla žena zavražděna, půjde o první letošní vraždu, kterou si kriminalisté do statistiky zapíší. Vloni se jich na západě Čech stalo 13. Dvě z nich zůstaly neobjasněny.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz