Zpravodajství

EXKLUZIVNÍ VIDEO: Půlka dopravky Prahy 4 okrádala řidiče!

Inspekce ministerstva vnitra podala ve středu návrh na zahájení trestního stíhání šesti policistů a jednoho bývalého policisty z dopravního inspektorátu Prahy 4. Jsou podezřelí ze zneužití pravomoci veřejného činitele.

Pracovníkům inspekce se podařilo zdokumentovat, že podezřelí policisté ukládali řidičům blokové pokuty bez bloků. Vybrané peníze si pak sypali do vlastní kapsy. Jedná se o polovinu zaměstnanců dopravní policie Prahy 4.

"Pracovníci Inspekce ministra vnitra dnešního dne podali návrh na zahájení trestního stíhání 6 policistů a 1 bývalého policisty Dopravního inspektorátu Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha IV a tím zahájili akci „DENISA"," řekla našemu serveru mluvčí Inspekce ministra vnitra.

"Je nepřípustné, aby policisté, ti, co mají dohlížet na dodržování zákonů, je sami porušovali. Jakkoli je to nepříjemné, oceňuji, že se Inspekci daří potírat nešvary, které se v policii objevují. Toto byla a je jedna z mých hlavních priorit. Očistit policii od těch, kteří neplní svou práci," řekl ministr vnitra Ivan Langer.

"Na základě podnětu od vedení Policie ČR Správy hl. m. Prahy se podařilo od října 2007 zadokumentovat trestnou činnost policistů, kteří při dohledu nad bezpečností silničního provozu ukládali řidičům pokuty bez bloků a peníze použili pro vlastní potřebu," řekla mluvčí IMV.

V současné době probíhají výslechy a další šetření k jejich trestné činnosti.

"Zadržení policisté s návrhem na zahájení trestního stíhání byli předáni státnímu zástupci Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1," doplnila mluvčí.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz