Zpravodajství

VIDEO: Za pěstování marihuany dostala stařenka tříletou podmínku

VIDEO: Za pěstování marihuany dostala stařenka tříletou podmínku
Zdroj: TV Nova

Tříletá podmínka za dva kilogramy marihuany. Takový je konečný trest pro dvaasedmdesátiletou stařenku z Bruntálska. Žena se od začátku hájila tím, že si z drogy vyráběla pouze hojivé masti.

Rostlinky konopí pěstovala důchodkyně na zahrádce u svého domku. A rozhodně se nedá říct, že v malém množství. Žena si ale podle všeho ani neuvědomovala, jak vážného trestného činu se dopouští.

"Policistům se podařilo zajistit necelé dva kilogramy konopí,"  řekla TV Nova bruntálská policejní mluvčí Pavla Stužková.

Důchodkyně od začátku tvrdí, že z rostlin konopí vyráběla pouze léky pro vlastní potřebu, a lituje, že si nestihla doléčit bolestivé ekzémy na nohou. Stařenka dokonce žádala kriminalisty, aby jí část zabaveného konopí vrátili.

Vnukovi vinu neprokázali

Policisté původně podezřívali také jejího vnuka z toho, že si u babičky drogu pěstoval. To ale žena důrazně popírá a tvrdí, že se s mladíkem vůbec nestýká. Jeho spoluvinu neprokázali ani kriminalisté. I vzhledem k věku byl důchodkyni udělen velmi mírný trest - tříletá podmínka.

"Trest byl uložen na dolní hranici z toho důvodu, že jde o bezúhonnou osobu. Nebyly tam shledány žádné přitěžující okolnosti," řekl naší televizi předseda okresního soudu v Bruntále Vladimír Čermák .

Stařenka se proti rozsudku neodvolá. Už také přemýšlí o nových alternativních způsobech léčby. V nejbližší době chce vyzkoušet konopnou mast, kterou objevila v místní lékárně.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz