Zpravodajství

VIDEO: Školáci dostali vysvědčení, za špatné známky netrestejte!

VIDEO: Školáci dostali vysvědčení, za špatné známky netrestejte!

Ve čtvrtek se rozdávalo na všech základních a středních školách vysvědčení. Na to své úplně první se už tradičně těší prvňáčci. Jak dokládá naše VIDEO, někde ho dětem dával dokonce kouzelník. V pátek mají všichni školáci prázdniny.

Zdroj: TV Nova

V souvislosti s reformou školství se znovu začalo mluvit o změně hodnocení. Psychologové už delší dobu usilují o to, aby všechny školy hodnotily své žáky slovně. Snahy prý selhávají hlavně kvůli rodičům, kteří na vysvědčeních svých ratolestí raději vidí tradiční stupnici od jedné do pěti. Právě známky jsou pro dítě mnohdy velmi stresující.

Za špatné známky netrestejte, je pozdě!

Podle psychologů má pro děti vysvědčení zvláštní význam, má vliv na psychiku a z tohoto důvodu by měli být prvňáčci známkování jedničkou. Podle odborníků taková akce dítě sice pobaví, ale neodvede jeho pozornost od strachu z reakcí rodičů, když přinese domů špatnou známku.

Psychologové proto rodičům vzkazují: Pochvalte svého potomka za jakoukoliv známku, a pokud je špatná, zdržte se jakýchkoliv trestů.

Prázdniny budou zamračené

Prodloužený víkend bude hlavně zpočátku oblačný, postupně budou klesat teploty. Zatímco v pátek vystoupí podle meteorologů k pěti stupňům Celsia, v neděli bude jeden stupeň, v noci až minus šest. První dva volné dny bude hrozit déšť, v sobotu by měl být smíšený se sněhem.

Roztáčí se kolo jarních prázdnin

Děti z některých míst čeká delší volno. V pondělí začne cyklus jarních prázdnin. Doma tak celý následující týden zůstanou například žáci z Mladé Boleslavi, Strakonic, Mostu, Rychnova nad Kněžnou nebo Opavy. První pražské děti se jarních prázdnin dočkají až 18. února.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz