Zpravodajství

VIDEO: Školáci dostali vysvědčení, za špatné známky netrestejte!

VIDEO: Školáci dostali vysvědčení, za špatné známky netrestejte!

Ve čtvrtek se rozdávalo na všech základních a středních školách vysvědčení. Na to své úplně první se už tradičně těší prvňáčci. Jak dokládá naše VIDEO, někde ho dětem dával dokonce kouzelník. V pátek mají všichni školáci prázdniny.

Zdroj: TV Nova

V souvislosti s reformou školství se znovu začalo mluvit o změně hodnocení. Psychologové už delší dobu usilují o to, aby všechny školy hodnotily své žáky slovně. Snahy prý selhávají hlavně kvůli rodičům, kteří na vysvědčeních svých ratolestí raději vidí tradiční stupnici od jedné do pěti. Právě známky jsou pro dítě mnohdy velmi stresující.

Za špatné známky netrestejte, je pozdě!

Podle psychologů má pro děti vysvědčení zvláštní význam, má vliv na psychiku a z tohoto důvodu by měli být prvňáčci známkování jedničkou. Podle odborníků taková akce dítě sice pobaví, ale neodvede jeho pozornost od strachu z reakcí rodičů, když přinese domů špatnou známku.

Psychologové proto rodičům vzkazují: Pochvalte svého potomka za jakoukoliv známku, a pokud je špatná, zdržte se jakýchkoliv trestů.

Prázdniny budou zamračené

Prodloužený víkend bude hlavně zpočátku oblačný, postupně budou klesat teploty. Zatímco v pátek vystoupí podle meteorologů k pěti stupňům Celsia, v neděli bude jeden stupeň, v noci až minus šest. První dva volné dny bude hrozit déšť, v sobotu by měl být smíšený se sněhem.

Roztáčí se kolo jarních prázdnin

Děti z některých míst čeká delší volno. V pondělí začne cyklus jarních prázdnin. Doma tak celý následující týden zůstanou například žáci z Mladé Boleslavi, Strakonic, Mostu, Rychnova nad Kněžnou nebo Opavy. První pražské děti se jarních prázdnin dočkají až 18. února.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz