Zpravodajství

VIDEO: Zažijte karneval v ulicích Prahy

VIDEO: Zažijte karneval v ulicích Prahy

Prahou se od dnešního dne ponese vznešený průvod, a to díky masopustu, který právě začíná.


Dnešní den 31. 1. je nejen dnem zahajovacím, ale také je výjimečný tím, že na rozdíl od půstu, který je součástí každého masopustu, by se v Tučný čtvrtek mělo naopak pít a jíst co nejvíc.

Toto období veselí a karnevalů, které má velmi vznešený prapůvod, jsme více rozebírali s naším hostem. Šestidenní festival startuje už dnes a potrvá až do úterý. V sobotu můžete v ulicích Prahy vidět alegorickou jízdu, která přilákala také hosty ze Sardinie.

Jestli jste zvědaví, co přesně slovo karneval znamená, kde má tato tradice počátky a jak probíhá masopust, pusťte si Snídani s Novou.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz