Zpravodajství

VIDEO: Vysvědčení dnes dostali i ve vězení

VIDEO: Vysvědčení dnes dostali i ve vězení

Dnes se na školách rozdávalo pololetní vysvědčení. Málokoho by ale napadlo, že vysvědčení dostali i trestanci. Ve věznici ve Vinařicích na Kladensku studují někteří odsouzení středoškolský dvouletý obor Provoz veřejného stravování. Více se dozvíte v Televizních novinách.

Zdroj: TV Nova

Za vysokými zdmi, kamerami a ostnatým drátem věznice se v rámci nápravného programu mohou trestanci vyučit například kuchařem.

Stejně jako čtyřiadvacetiletý David Bílý. Na svobodě se sice učil zedníkem, ale kvůli rodinným problémům se ocitl na ulici. Ve vězení je teď podruhé, kvůli loupežnému přepadení.

"Neměl jsem práci a nebylo dost peněz, tak jsem udělal takovou blbost, který lituju dodneška," řekl TV Nova odsouzený.

Dnes stejně jako jeho spolužáci dostal od třídního učitele ve vězení pololetní vysvědčení. Z šesti předmětů šel panu Bílému nejlépe tělocvik a technika provozu. Na literatuře či občanské nauce musí ještě zapracovat.

Za odměnu zahrál Katr Band

"Matematika mi taky nejde, ale dělám co můžu abych se zlepšil," přiznal trestanec. Až se dostane na svobodu, čekají na něj dvě malé děti a přítelkyně. Jak dopadl v pololetí, se jí ale chce pochlubit co nejdříve. Pošle jí vysvědčení poštou.

"Pan Bílý je výborný žák. Odborný výcvik, což je stěžejní předmět, má chvalitebný," nešetřil chválou učitel Josef Šrámek.

Ze stovky odsouzených, kteří dnes přebírali vysvědčení, nikdo nepropadl. Za odměnu se pro ně konal koncert vězeňské kapely Katr Band.

Na svobodu by se měl David Bílý vrátit za dvaadvacet měsíců. Už brzy chce ale požádat o podmínečné propuštění. Doufá, že se do vězení už nikdy nevrátí.

Jak výuka ve vězení probíhá, se dozvíte v našem VIDEU.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz