Zpravodajství

VIDEO: Bude se v Madetě propouštět?

VIDEO: Bude se v Madetě propouštět?

Mlékárenská společnost Madeta zruší část výroby ve Strakonicích a přesune ji do jiných poboček. Situaci sleduje reportérka Michaela Klárová. Více se dozvíte v Odpoledních Televizních novinách.

Zdroj: TV Nova

Kolik lidí tím přijde o práci, zatím není jasné. Zatím výpověď nedostal nikdo. Přesná čísla bude společnost schopna oznámit pravděpodobně na konci března.

Jak dokládá naše VIDEO, situace v mlékárně se obyvatelům Strakonic příliš nelíbí. 

Pracuje zde asi sto lidí

Osud výrobny sýra a pomazánkového másla ve Strakonicích nezachránila ani nedávná dohoda mezi Madetou a Mlékařským a hospodářským družstvem Jih.

V současnosti ve Strakonicích pracuje necelá stovka lidí. Pro část z nich, kteří budou muset ve strakonické pobočce skončit, chce Madeta najít uplatnění jinde. Generální ředitel Madety už dříve tvrdil, že částečným přesunem výroby ze Strakonic dojde k zefektivnění a také ke snížení nákladů. 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz