Zpravodajství

Taxikáři protestují už třetí den

Taxikáři protestují už třetí den
Zdroj: TV Nova

Protest části pražských taxikářů u holešovického nádraží trvá už třetím dnem. Řidiči už nestojí ve Vrbenského ulici, ale blokují přímo placené parkoviště, řekl serveru nova.cz mluvčí Odborového sdružení taxi Praha Zdeněk Ponert.

Taxikáři nesouhlasí s tím, že je tam značka zákaz vjezdu s tabulkou, podle níž na plochu smějí jen vozidla City taxi.

"Přestali jsme blokovat tu hlavní komunikaci, ale začali jsme ignorovat nesmyslné značení magistrátu. Takže v podstatě blokujeme placené parkoviště před nádražní halou. A to tak směšně, že za stání na tom parkovišti ještě platíme," uvedl Ponert.

Taxikáři navíc podle mluvčího podávají trestní oznámení na neznámého pachatele. "Dopravní značení není v souladu s dobrými mravy. Podnikli jsme právní kroky, které povedou k tomu, že si magistrát opět uřízne pořádnou ostudu," dodal Ponert.

Jsou tam od úterý

Protest taxikářů začal v úterý. Řidiči prý chtějí, aby mohli na parkoviště přijet, zaplatit, nechat nastoupit nebo vystoupit zákazníka, a odjet. U nádraží hodlají být do doby, než bude zákazová značka odstraněna. Magistrát jim vzkázal, že s nimi vyjednávat nebude.

Protestující taxikáři poukazují na to, na parkoviště je umožněn vjezd vozům, které na City taxi údajně nejsou evidované. Podle Ponerta by měl být název firmy na dveřích pod evidenčním číslem.

Na parkoviště však jezdí i vozy s označením firmy na kapotě, ale na dveřích je jméno fyzické osoby, uvedl taxikář, který v minulosti držel hladovku před magistrátem za právo vybírat od zákazníků 99 korun za kilometr jízdy. Vyhláška stanoví maximální cenu 28 korun.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Píše se na Deník.cz