Zpravodajství

VIDEO: Výskyt klusavky potvrzen!

VIDEO: Výskyt klusavky potvrzen!

Poslední test, který provedla státní veterinární laboratoř v Jihlavě definitivně potvrdil, že ovce v Habarticích na Liberecku byla nakažena klusavkou, tedy onemocněním příbuzným nemoci šílených krav. Více informací přineseme v Odpoledních Televizních novinách.


Aby chovatelé zabránili dalšímu šíření nemoci, musí utratit 74 ovcí, z toho 53 vysokobřezích.

Předběžný termín likvidace zvířat je naplánován na středu příštího týdne. Nyní se ještě vyjednává o osudu budoucích jehňat a o způsobu odškodnění.

Že jsou ovce v tomto chovu skutečně virem kulkavky nakaženy, potvrdil už třetí test veterinářů.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz