Zpravodajství

VIDEO: Dopravní značky mají umravnit řidiče kamionů

Ministerstvu dopravy a Policii došla trpělivost s kamiony, které často blokují při předjíždění a při zimních kalamitách dálnice. Na vytipovaných úsecích proto budou umístněny dopravní značky, které kamionům zakážou jízdu v nejrychlejším pruhu. A to není vše. Ve hře je i varianta, že v případě vyhlášení sněhové kalamity budou muset řidiči kamionů přerušit jízdu.

Dobře to znáte. Jedete 130 a najednou kamion. A sešlápnete brzdy a jen čekáte než předjede svého o něco málo pomalejšího kolegu. A v zimě? Jsou tak bezohlední, že už to zhudebnil i Jaromír Nohavica, který zpívá Když na Vysočině zavřeli D1,kamiony hráli na honičku...

A práce dálnice D1 bude jako první do konce března osazena těmito značkami, které budou řidičům kamiónů zakazovat předjíždět na vybraných úsecích.

Zprůjezdnit dálnici za každého počasí

Hlavním cílem opatření je zprůjezdnění dálnice D1 za každého počasí. Omezení bude hlavně na úsecích, kde dálnice výrazně stoupá či klesá a tam, kde kamiony hodně zlobí.

Řidiči osobních automobilů nevěří ve zlepšení. Proč? Otázkou zůstává kdo to bude kontrolovat, kdo to bude postihovat. Policie ale hlásí: Provedeme razii!

A tresty? Pokuta až 2,5 tisíce a automaticky jeden bod. Budou ale padat i tři body. Pokud ohrozí, nebo omezí účastníka provozu jedoucího v levém pruhu.

A na kamiony se chystá ještě jedna nepříjemnost. Tu pro zimní
měsíce protlačuje hejtman Vysočiny. V případě kalamity nechat stát kamiony na dálnici v pravém jízdním pruhu tak, aby se nehýbaly. Jako na velkém parkovišti.

Zatímco o tomto se jedná, omezení jízdy v levém pruhu na daných úsecích je už hotová věc.

Značky, zpřísňující režim pro kamiony se podle Ministerstva dopravy objeví kromě D1 i na ostatních dálnicích a to nejpozději v září.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz