Zpravodajství

Přepadení v Praze! Zmizel další milion!

Přepadení v Praze! Zmizel další milion!

Zatím bez výsledku pátrají kriminalisté v Praze po dvojici lupičů. Ta přepadla ve čtvrtek večer v ulici Na Pankráci pracovníka agentury převážejícího peníze. Pachatelé nastříkali muži do očí neznámou látku a poté mu sebrali více než milion korun.

Zdroj: TV Nova

Záběry natočené asi 15 minut po loupeži. V sanitce je sedmadvacetiletý muž, kterého lupiči přepadli ve chvíli, když chtěl peníze odnést do nočního trezoru.

"Paralyzovali pachatelé řidiče neznámým sprejem, kdy mu následně odcizili kontejnery s finanční hotovostí v celkové hodnotě přibližně jeden milion korun," řekl nám mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Okamžitě se rozběhlo pátrání. Lupiči ale zmizeli beze stopy. Policisté budou také vyhodnocovat záběry z bezpečnostních kamer, které jsou umístěné v okolí loupeže.

"Oba byli oblečení do černých bombrů a černých kapsových kalhot- navíc jeden z pachatelů měl přes oči černé brýle a šátek," doplnil Hulan.

Kriminalisté budou mimo jiné prověřovat, zda v přepadení neměl prsty někdo z agentury, co převážela peníze. Žádný svědek, který by loupež viděl se totiž zatím neozval.

Peníze do trezoru už dát nestihl

Kolem půl sedmé večer převážel pracovník bezpečnostní služby Fischer FM  tržbu ve výši 1 milion 60 tisíc korun. Peníze měl dát do nočního trezoru. Ve chvíli, kdy vystupoval z auta, k němu přistoupili dva muži a zmocnili se peněz. Jeden z nich mu přitom nastříkal do očí slzný plyn.

Přepadený byl převezen k výslechu. Podle jeho popisu byl jeden z pachatelů 180 cm vysoký, ve věku 30-40 let. Na sobě měl černou bundu, tzv. bombru a černé lakové kalhoty, tvz. kapsáče.

Druhý měl být 170 cm vysoký, identického věku a oblečení. Navíc prý měl rybářský klobouk, černé brýle, šátek přes obličej a černé rukavice.

Policisté po mužích intenzivně pátrají, prověřují ale i věrohodnost výpovědi poškozeného sedmadvacetiletého zaměstnance agentury Fischer FM.

Ta se ztrátou peněz přiřadila k mnohem známějším agenturám jako je Group 4 nebo Fenix více než charakterem poskytovaných služeb. Podle svých webových stránek se zabývá nejen převozem peněz, ale také úklidem nemocnic nebo cateringem.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz