Zpravodajství

Policie odhalila na Teplicku velkou pěstírnu marihuany

Policie odhalila na Teplicku velkou pěstírnu marihuany
Zdroj: TV Nova

Pěstírnu marihuany se stovkami rostlin objevila v pátek protidrogová jednotka teplické policie v Duchově. Jednoho z pěstitelů zadrželi policisté přímo na místě. Jde o gang vietnamských prodejců. Pro policii je to vzácný úlovek. Tak velkou pěstírnu na Teplicku prý nepamatují.

Budova bývalé továrny jen kousek od centra města. Málokdo vůbec mohl tušit, co se za zdmi děje.

"Policisté z protidrogového týmu měli delší podezření na pěstování v tomto objektu, dnes spadla marihuany klec," řekla mluvčí teplické policie Ilona Novotná.

Zatemněná okna, vyvedená vzduchotechnika, speciální lampy pro pěstování rostlin. Vietnamští překupníci nebyli žádní troškaři. Všechno měli do detailů promyšlené.

"Několik pytlů už bylo i nasušené marihuany,"doplnila mluvčí.
Jeden z překupníků v budově bydlel, o rostliny se tak mohl starat prakticky 24 hodin denně. Měl k tomu speciální hnojivo a marihuanu tady i rovnou sušil a skladoval.

"Hodnota těchto rostlin na černém trhu bude zjištěna až po následné expertíze," dodala Novotná.

Takové množství drogy by na černém trhu stačilo na desetitisíce dávek. Vietnamskému gangu za pěstování hrozí až 10 let vězení.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz