Zpravodajství

Britney byla zbavena svéprávnosti

Britney byla zbavena svéprávnosti
Zdroj: Sony BMG

Britney Spearsová, kterou ve čtvrtek ve čtyři ráno odvezla z jejího domu sanitka, je v nemocnici pro duševně choré na základě amerického paragrafu 5150, který říká, že člověk může být zbaven svéprávnosti pokud představuje nebezpečí pro sebe a okolí.

Vyskytly se spekulace o tom, že intervence byla plánována již několik dní a k samému provedení akce se přikročilo až poté, co Britney od soboty nespala a její stav se zhoršil. Jeden z přítomných sdělil: "Když ji odváželi, na celou věc vůbec nereagovala. Nebránila se, jenom říkala, 'Děje se něco?' Vařila si kakao a čekala, až ji saniťáci položí na nosítka."

Britney prý byla odvezena do blázince poté, co její psychiatr kontaktoval místní divizi losangeleské policie a přesvědčil je, že je nutné něco podniknout a navrhnul hospitalizaci. Na základě paragrafu 5150 nemůže být Britney prvních 72 hodin nucena k tomu, aby brala nějaké prášky. Pokud ale i potom bude odmítat léčbu, její psychiatr může navrhnout soudu, aby přikázal Britney zůstat v nemocnici dalších 14 dní. Vynořily se zprávy o tom, že se Britney pokusila o sebevraždu, ale policejní zdroje trvají na tom, že k ničemu takovému nedošlo.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz