Zpravodajství

VIDEO: SOS: Pokuty ČOI jsou směšně nízké

VIDEO: SOS: Pokuty ČOI jsou směšně nízké
Zdroj: TV Nova

Sdružení obrany spotřebitelů v pátek vystoupilo s prohlášením, že je nespokojeno s tím, jaké pokuty uděluje podvádějícím a nespolehlivým podnikatelům kontrolní orgány jako je Česká obchodní inspekce, hygienici nebo Státní veterinární správa. Jde prý o směšné částky, které absolutně nemohou vymýtit z trhu podvody netož pak prodej zdraví a životu nebezpečných výrobků.

Náhražky místo pravých sýrů. Nedávno je hygienici objevili v každé páté restauraci. Průměrná pokuta? Tisíc korun z možných dvou milionů.

Nebo životu nebezpečná rozdvojka. Obchodní inspekce udělila 120 000 pokutu z možných 50 milionů.

Za hračky, kde byly rakovinotvorné ftaláty, hygienici uložili maximálně 50tisícovou pokutu z možných dvou milionů. Veterináři za prošlé maso 31 000 korun z povoleného milionu.

ČOI je na tom s pokutami bídně

Nejhůře dopadla Česká obchodní inspekce, která v průměru ukládala pokutu 2478 korun.
Obchodní inspekce vysvětluje, proč se drží při zemi. Před lety prý udělili milionovou pokutu, pokutovaný se odvolal. Soud uložil ČOI pokutu téměř čtyři miliony.

Sdružení obrany spotřebitelů to ale hodnotí jako selhání právníků obchodní inspekce. A jako zářný důkaz, že lze pokutovat v maximální míře uložit maximální pokutu.

Tento přístup podle obrany spotřebitelů povede akorát tak k tomu, že se budeme častěji setkávat s ftalátovými výrobky, zeleným masem a také s velmi nebezpečným elektrickým zařízením.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz