Zpravodajství

VIDEO: Přátelé ubodaného Američana: splín, šok a petice!

VIDEO: Přátelé ubodaného Američana: splín, šok a petice!
Zdroj: TV Nova

Smrt Američana, na kterého si v noci na středu vyšlápl jeden pražský strážník, vzbuzuje emoce mezi přáteli zesnulého. Ti se netají svým šokem nad tím, že strážník byl v pátek propuštěn na svobodu. Hodlají proti tomu protestovat peticí, kterou umístili na internet.

Za pár dnů měl slavit pětačtyřicáté narozeniny. Teď je ale mrtvý. Muže, který byl obviněn z jeho vraždy, ale soud místo do vazby poslal domů. Prý nehrozí, že by mohl utéct nebo ovlivňovat svědky. Rodina a kamarádi cizince jsou zděšeni. 

Byl to pohodový chlapík, který měl rád Českou republiku. Tak popisují známí zavražděného Američana Mika. Ten pracoval v Německu pro americké ministerstvo obrany. Česko si ale velmi oblíbil. "Miloval Česko a zdejší lidi," řekl naší televizi kamarád zavražděného Tomáš Podlucký. Ve volném čase tak Američan neváhal a vydal se z Německa na východ do země pivu zaslíbené.

V Česku však nezažil jen příjemné chvíle. "Loni mu v Česku třikrát vykradli auto," řekl Podlucký s tím, že poté už raději muž spal v ČR v autě. "Chtěl tak ochránit svůj majetek," dodal kamarád zavražděného.

Přátelé ubodaného cizince se nemohou smířit s tím, že pravděpodobný vrah-strážník byl v pátek propuštěn na svobodu. Chtějí uspořádat petici, která je dostupná i na internetu. Život ale Mikeovi, jak mu říkají, už nevrátí.

Z vazby doma

Městské státní zastupitelství navrhovalo strážníka umístit do vazby kvůli nebezpečí, že by mohl utéct nebo ovlivňovat svědky. Soud však ke stejnému závěru nedospěl. "Soudce vyslechl obviněného a seznámil se se spisovým materiálem. Vzhledem k tomu, že neshledal důvody vazby, tak byl obviněný propuštěn na svobodu," uvedla Ivičičová.
Naší televizi se v pátek podařilo obviněného strážníka vyzpovídat.

Video si můžete prohlédnout ZDE

Tragédii podle policie předcházel spor obou mužů, zřejmě kvůli špatnému parkování. "Hádka postupně gradovala a nakonec přešla do fyzické potyčky. Při ní zadržený zasadil čtyřiačtyřicetiletému muži několik ran nožem. Jedna z ran zasáhla hrudník poškozeného muže a způsobila mu smrtelné zranění," uvedl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek. Strážník byl při zásahu pod vlivem alkoholu. Podle některých informací měl nejdříve Američan napadnout strážníka. Strážník nebyl v době incidentu ve službě, následně byl postaven mimo službu.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz