Zpravodajství

Praha: psí výkaly možná odhalí DNA

Praha: psí výkaly možná odhalí DNA
Zdroj: TV Nova

Máte doma psa? Tak v Praze byste si měli dávat dobrý pozor. Jestli po něm totiž při venčení na ulici nebo v parku neuklízíte, možná vás brzy snadno odhalí policie a zaplatíte tučnou pokutu. Usvědčit by vás totiž mohlo DNA vašeho čtyřnohého miláčka.

Pes si někdy uleví, jenže jeho lidští kamarádi to ignorují. Za to přitom hrozí tisícová pokuta. Jenže policie je na takové pány zatím krátká.
Ulice v centru Prahy jsou někde skoro hnědé a z trávníků v parcích na pražských sídlištích jen občas vykoukne zelená.

Z psích výkalů by se už brzy mohl stát důkazní materiál pro speciální laboratoře. Takový nápad předložila skupina autorů pražskému magistrátu.

Při registraci by každý pes musel odevzdat i vlastní DNA. Tak by se dal každý pes snadno identifikovat.

Policie by pak neměla problém spolehlivě určit viníka. Ten by musel vedle tisícové pokuty zaplatit navíc testování DNA - celkem zhruba pět tisíc korun.

Pokud návrh na určování DNA z psích výkalů na magistrátu neuspěje předloží ho autoři už příští měsíc svazu měst a obcí.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz