Zpravodajství

VIDEO: Amputovaný prstík: rodiče chtějí odškodné

VIDEO: Amputovaný prstík: rodiče chtějí odškodné
Zdroj: TV Nova

Prst dvouletého Lukáška, který si minulou sobotu amputoval skoro celý prst o sklápěcí sedačku v královéhradeckém divadle Drak, se hojí. Rodiče požadují odškodné.

Malý Lukáš tráví v nemocnici už desátý den. Jeho prostředníček bude podle lékařů pravděpodobně v pořádku. 

"Hojí se to velmi dobře. Žádné komplikace nenastaly a prstík vypadá velmi dobře," řekl televizi Nova lékař z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Svatopluk Svoboda. 

Kdo za amputaci prstu může stále vyšetřuje policie. "Věc je stále vyšetřována. Pro nás bude stěžejní vyjádření toho poškozeného tedy samotného chlapečka," řekl vyšetřovatel královehradecké policie Roman Pisl. 

Rodiče malého Lukáška teď kromě synova prstíku řeší i případnou žalobu. "Po té, co jsem viděl vaši předchozí reportáž, kde bylo vidět, jak ta sedadla krájí tužku. Budeme požadovat nějaké bolestné a náklady na léčení," řekl televizi Nova tatínek Lukáše Martin Roflík.

Kdo co zanedbal? 

Jenže právníci upozorňují, že zákon by se mohl paradoxně obrátit i proti rodičům. Mohlo by to dopadnout i tak, že by soud posuzoval i to zda rodič, který měl o dítě pečovat, nezanedbal svojí péči. 

"Že by tam bylo zanedbání rodičů bych nedovozoval, protože tam je to tak zařízeno, že rodiče si sedají do sedaček pro dospělé v zadní části sálu," řekl advokát Daniel Šulc. 

O odškodnění bude muset zřejmě rozhodnout až soud, protože s vyplácením odškodného vedení divadla nepočítá.  

Pokud nevzniknou zvláštní komplikace, měl by být Lukášek i s přišitým prstíkem z nemocnice propuštěn už začátkem příštího týdne.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz