Zpravodajství

VIDEO: Amputovaný prstík: rodiče chtějí odškodné

VIDEO: Amputovaný prstík: rodiče chtějí odškodné
Zdroj: TV Nova

Prst dvouletého Lukáška, který si minulou sobotu amputoval skoro celý prst o sklápěcí sedačku v královéhradeckém divadle Drak, se hojí. Rodiče požadují odškodné.

Malý Lukáš tráví v nemocnici už desátý den. Jeho prostředníček bude podle lékařů pravděpodobně v pořádku. 

"Hojí se to velmi dobře. Žádné komplikace nenastaly a prstík vypadá velmi dobře," řekl televizi Nova lékař z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Svatopluk Svoboda. 

Kdo za amputaci prstu může stále vyšetřuje policie. "Věc je stále vyšetřována. Pro nás bude stěžejní vyjádření toho poškozeného tedy samotného chlapečka," řekl vyšetřovatel královehradecké policie Roman Pisl. 

Rodiče malého Lukáška teď kromě synova prstíku řeší i případnou žalobu. "Po té, co jsem viděl vaši předchozí reportáž, kde bylo vidět, jak ta sedadla krájí tužku. Budeme požadovat nějaké bolestné a náklady na léčení," řekl televizi Nova tatínek Lukáše Martin Roflík.

Kdo co zanedbal? 

Jenže právníci upozorňují, že zákon by se mohl paradoxně obrátit i proti rodičům. Mohlo by to dopadnout i tak, že by soud posuzoval i to zda rodič, který měl o dítě pečovat, nezanedbal svojí péči. 

"Že by tam bylo zanedbání rodičů bych nedovozoval, protože tam je to tak zařízeno, že rodiče si sedají do sedaček pro dospělé v zadní části sálu," řekl advokát Daniel Šulc. 

O odškodnění bude muset zřejmě rozhodnout až soud, protože s vyplácením odškodného vedení divadla nepočítá.  

Pokud nevzniknou zvláštní komplikace, měl by být Lukášek i s přišitým prstíkem z nemocnice propuštěn už začátkem příštího týdne.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz